Bobby McFerrin - bilety

Bobby McFerrin

Wyjątkowy wokalista, dysponujący niezwykłą rozpiętością skali głosu i wyróżniający się wspaniałą kreatywnością i optymizmem życiowym. Bardzo ważnym elementem aranżacji u Bobby’ego McFerrina jest wydobywanie dźwięków o charakterze perkusyjnym z ciała, poprzez odpowiednie uderzenia (tzw. beatbox). Najbardziej znana i często odtwarzana wszędzie piosenka tego artysty to:„Don't worry, be happy”. Utwór pochodzi z płyty „Simple Pleasures” i trafił na pierwsze miejsca list przebojów w Stanach Zjednoczonych.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Początki kariery

Bobby McFerrin urodził się w Nowym Yorku 11 marca 1950 roku. Od dziecka miał kontakt z muzyką, jego ojciec, Robert McFerrin, był znanym śpiewakiem, który występował w Metropolitan Opera. Matka także była artystką, śpiewała na Broadwayu. Jeszcze w szkole średniej Bobby McFerrin stworzył kwartet Bobby Mack i akompaniował słynnej łyżwiarskiej rewii Ice Follies podczas jej tournée po USA. Po powrocie zatrudnił się w lokalnym barze Room at the Top. Dużo pracował, uczył się i kształcił muzycznie, jednak rola instrumentalisty nie była jego powołaniem. Zwyciężyło wrodzone zamiłowanie do śpiewu.

Chcesz zobaczyć występ tego wyjątkowego artysty na żywo? Kup bilety na Bobby McFerrin!

Artysta w 1978 roku porzucił zawód pianisty i rozpoczął karierę wokalisty w zespole Astral Project w Nowym Orleanie. Wybrał się w tournée z legendarnym twórcą jazzowym – Jonem Hendricksem i poznał Lindę Goldstein, która od 1979 roku profesjonalnie zajęła się rozwojem kariery McFerrin’a. Wraz ze swoją menadżerką, zainspirowany solowymi występami m.in. Keitha Jarreta, McFerrin oraz Goldstein, stworzył nowy rodzaj jazzu. Ludzki głos został potraktowany jako kolejny instrument, wszechstronny i zupełnie wyjątkowy, za pomocą którego można śpiewać klasyczne partie solowe, ale także zastępować nim partie napisane dla instrumentów. Odważny eksperyment powiódł się i Bobby McFerrin zdobył olbrzymią popularność na całym świecie, zajmując jedno z ważniejszych miejsc w historii twórców muzyki rozrywkowej.

Bilety na Bobby McFerrin to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Jego “Don’t worry, be happy” zna chyba każdy – utwór, którym Bobby McFerrin zdobył międzynarodową sławę, zaraża dobrą energią i optymizmem. To właśnie pozytywny przekaz jest głównym powodem, dla którego warto wybrać się na koncert Bobby’ego McFerrina. Artysty warto posłuchać również ze względu na jego wyjątkowe, muzyczne umiejętności. Oprócz przyjemnego, ciepłego głosu McFerrin zaskakuje beatboxowymi dźwiękami, które czynią jego muzykę jeszcze ciekawszą i wartą posłuchania na żywo.

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II
5 minut temu