Dom o Zielonych Progach - bilety

Dom o Zielonych Progach

Zespół wykonuje muzykę z gatunku poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Nazwa grupy pochodzi z wiersza Kazimierza Węgrzyna. Grupa inspiruje się jego twórczością, a także utworami Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona czy Wiesławy Kwinto-Koczan. Dom o Zielonych Progach kojarzony jest z klasycznymi zespołami poezji śpiewanej, takimi jak Stare Dobre Małżeństwo czy Wolna Grupa Bukowina.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Utwory zespołu weszły do kanonu piosenek śpiewanych przy ogniskach i w schroniskach górskich. Najpopularniejsze utwory formacji to np. „A gór mi mało”, „Zostanie tyle gór”, piosenki te doczekały się wielu różnych wersji. Zespół współtworzy projekt „W górach jest wszystko, co kocham...” — jest to cykl koncertów organizowany w ośrodkach akademickich w całej Polsce, promujący „piosenkę wgórową”. Chcesz posłuchać wspaniałej poezji śpiewanej ? Kup bilety na Dom o Zielonych Progach!

Dom o Zielonych Progach — skład grupy

  • Wojciech Szymański —gitara akustyczna, wokal
  • Marcin Skaba — skrzypce
  • Józef Rusinowski — instrumenty perkusyjne, piano
  • Paweł Harańczyk — piano
  • Rafał Cymbalista — realizacja dźwięku
  • Wojciech Chuchla — gitara solowa
  • Bartosz Zalewski — gitara basowa, wokal

Dom o Zielonych Progach, na YAPIE(Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej) w roku 2002, zdobył potrójną nagrodę: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź i nagrodę publiczności. Wraz z upływem czasu formacja przechodziła różne metamorfozy, zmieniał się jej skład i brzmienie.

Obecnie Dom O Zielonych Progach tworzy grupa dojrzałych muzyków. Zespół bierze udział w wielu festiwalach, przeglądach i gra koncerty w całym kraju. Muzycy nie rezygnują przy tym jednak ze swojej idei przewodniej — wciąż kochają góry i można ich spotkać na górskich szlakach. Nierzadko dają małe koncerty w schroniskach i bacówkach, przy wieczornym ognisku. Bilety na Dom O Zielonych Progach to gratka dla miłośników poezji śpiewanej, zdobądź je!

Poezja śpiewana i piosenka turystyczna w najlepszym wydaniu. Inspirowana wierszami Kazimierza Węgrzyna, Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Wiesławy Kwinto-Koczan, przenosi nas na górskie szlaki i sadza przy wspólnych ogniskach. Najpopularniejsze utwory “A gór mi mało” i “Zostanie tyle gór” zna każdy miłośnik pieszych wędrówek ku szczytom. Chcesz poczuć się jak jeden z nich? Wybierz się na koncert Domu o Zielonych Progach i poczuj niesamowitą atmosferę bez zaciągania się na górskie szlaki.

Podobni artyści

DŻEM - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
DŻEM
3 minuty temu