Him - bilety

Him

Fiński zespół HIM (skrót od : His Infernal Majesty) powstał w 1991 roku w Helsinkach i zdobył olbrzymią popularność na całym świecie. Grupa prezentuje utwory, które można określić jako gotycki rock i love metal. Utwory HIM podbiły europejskie listy przebojów, są to głownie ballady o miłości.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Bilety na HIM

Formacja przechodziła różne transformacje w ciągu długich lat swojego funkcjonowania, często też zmieniał się także jego skład. Od samego początku trzon grupy tworzyły dwie osoby: założyciel grupy i jej wokalista —Ville Valo oraz Mikko „Linde” Lindstrom — gitarzysta. Muzyków połączyły podobne zainteresowania muzyczne i wzajemna przyjaźń.

Lider HIM

Liderem HIM jest Ville Valo, który pisał i komponował teksty i najczęściej ze wszystkich innych członków zespołu był obecny w mediach. Dysponuje charakterystycznym głosem i oryginalnym stylem bycia, co przysparzało mu wiele popularności, zwłaszcza żeńskiej części publiczności. Ville urodził się 22 listopada 1976, ukończył liceum w klasie muzycznej, gdzie instrumentem, który wybrał była gitara basowa, ale lider HIM umie również grać na klawiszach, perkusji, gitarze elektrycznej i akustycznej. Jego inspiracją była twórczość takich zespołów jak: Iron Maiden, KISS oraz Black Sabbath. Interesował się także takimi gatunkami jak reggae czy blues. Pierwsze kroki na scenie stawiał w lokalnych zespołach takich jak : B.L.O.O.D., Eloveena Boys, Kemoterapia.

HIM — wielka popularność

Muzycy HIM stworzyli nowy gatunek muzyki, tzw. „love metal”, symbolem zespołu jest heartagram. Znak ten swoim kształtem przypomina gwiazdę pięcioramienną, powstał z połączenia pentagramu oraz symbolu serca, co wiąże się z głównymi motywami tekstów HIM — miłością i śmiercią.

HIM sprzedał na całym świecie ponad dwa miliony swoich płyt, wśród nich niezwykłą sławą okrył się album „Razorblade Romance" (2000), zawierający światowy hit „Join Me". Po wydaniu kolejnego albumu — „Deep Shadows & Brilliant Highlights" (2001), zespół zrobił długą przerwę w swojej działalności. Formacja aktywnie działała aż do roku 2017 , w którym ogłosiła zakończenie kariery.

Bilety na HIM

Znakiem rozpoznawczym fińskiej grupy jest heartagram, który powstał z połączenia pentagramu i serca. Symbol przedstawia dwa główne motywy, które znajdziemy w twórczości zespołu HIM – miłość i śmierć. Twórcy gatunku “love metal” zyskali popularność dzięki swoim mrocznym, gotycko-rockowym utworom, z romantyczną historią w tle. Koncert HIM to wyjątkowa szansa na posłuchanie takich utworów, jak “Join Me”, “Right Here In My Arms” czy “Summer Wine”, który Ville Valo wykonał w duecie z Natalią Avelon.

Podobni artyści

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
6 minut temu