Illusion

Polski zespół muzyczny, będący legendą polskiego rocka. Prezentuje muzykę w gatunku rock, hard rock oraz rock grunge. Formacja aktywnie działała w latach 1992–1999, w 2008, potem była przerwa, zespół reaktywowano w 2011 roku. Illusion założył Tomasz „Lipa” Lipnicki, Jerzy „Jerry” Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Najbardziej znanym utworem Illusion jest piosenka „Nóż”. Twórczość Illusion była kilka razy nominowana do nagrody Fryderyka.
Chcesz zobaczyć występ zespołu na żywo? Kup bilety na Illusion!

Debiutancki album zespołu o nazwie „Illusion" znalazł się w sprzedaży w listopadzie 1993 roku. Krążek pełen jest fascynacji muzyką grunge, muzycy inspirowali się zwłaszcza takimi amerykańskimi zespołami jak m.in. Soundgarden,, Pearl Jam, Nirvana, Rage Against the Machine, Alice in Chains, Helmet. Charakterystyczny styl płyty dopełniały teksty Lipnickiego. Do tworzenia albumu gościnnie zaproszono również wokalistę Grzegorza „Guzik” Guzińskiego. W 1994 Illusion odbył trasę koncertową razem z zespołem Incrowd. W maju 1994 Illusion zagrał podczas finału kolejnej edycji Marlboro Rock-in w Warszawie przed grupą The Mission. Natomiast w sierpniu 1994 roku występował na scenie Festiwalu w Jarocinie.

Bilety na Illusion

W czasie całej działalności Illusion do rąk fanów trafiło osiem albumów zespołu. Najnowszy krążek, zatytułowany „Anhedonia” był obecny w sprzedaży od 9 marca 2018 r. Za produkcję i mastering stworzonego w studio Selekta w Gdańsku albumu odpowiedzialni byli Szymon Sieńko i Grzegorz Piwkowski. Pierwszym singlem, który promował tę płytę, była piosenka z mocnym tekstem, pt. „Kto jest winien?”, do której nagrano w połowie listopada teledysk w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Premiera tej produkcji miała miejsce w grudniu 2017 roku. Gościnnie w utworze „Śladem krwi” wystąpił Robert „Litza” Friedrich z Luxtorpedy.

Bilety na Illusion to gratka dla fanów. Zdobądź je!
Lao Che - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Lao Che
10 minut temu