Marek Piekarczyk - bilety

Marek Piekarczyk

Polski wokalista i autor tekstów, urodził się 13 lipca 1951 w Poznaniu. Muzyk jest znany przede wszystkim z występów z zespołem TSA, którego był długoletnim liderem. Wokalista współpracował także z polską supergrupą „Yugopolis. W latach 2013-2014 był jednym z jurorów w telewizyjnym show — The Voice of Poland.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Kariera muzyczna artysty rozpoczęła się w 1969 roku. Marek Piekarczyk współpracował początkowo z zespołami takimi jak Biała 21. i Sektor A. Na początku lat 80 nawiązał kontakt z formacją TSA, został jej wokalistą i liderem. Zespół zdobył wielką popularność, od 1982 roku dostępne w sprzedaży były już ich albumy. Utwory grupy znalazły się w czołówce polskich list przebojów, zespół TSA stał się prekursorem heavy metalu w Polsce. Wraz z tą grupą Marek Piekarczyk wystąpił na blisko 1000 koncertach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. TSA odwiedził takie kraje jak m.in. Niemcy, Ukraina, Litwa, Finlandia, USA, Kanada, Belgia, Czechosłowacja, Francja i Rosja, zdobywając wierne rzesze fanów.

Chcesz zobaczyć występ artysty na żywo? Kup bilety na Marek Piekarczyk!

Marek Piekarczyk pod koniec lat osiemdziesiątych nawiązał współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni. W rock-operze „Jesus Christus Super Star” występował w głównej roli. Z Teatrem Muzycznym zagrał około 100 spektakli; był entuzjastycznie przyjmowany w Polsce, Kanadzie, USA — zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków muzycznych. W 2009 roku do rąk fanów trafił solowy album Marka Piekarczyka, zatytułowany „Źródło". Zdjęcia do promującego płytę teledysku zostały zrobione na Syberii, na zamarzniętym jeziorze Bajkał.

W 2013 roku Marek Piekarczyk został jurorem programu „The Voice of Poland", w tym także roku był nominowany do nagrody „Wiktora" w kategorii: „Osobowość telewizyjna 2013".

W kwietniu 2016 roku na Stadionie Miejskim w Poznaniu odegrano rock-operę „Jesus Christus Super Star" z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Marek Piekarczyk wystąpił w roli głównej, przed wielotysięczną publicznością.

Bilety na Marek Piekarczyk to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Marek Piekarczyk to legenda polskiej sceny muzycznej. Frontman zespołu TSA znany jest z charakterystycznego wokalu, za który polscy fani uwielbiają go niezmiennie od lat 80. Solowa kariera artysty rozpoczęła się od wydania albumu “Źródło”. Płyta zakładała powrót do muzycznych korzeni artysty i faktycznie, możemy usłyszeć na niej przeboje Skaldów czy Niebiesko-Czarnych. Rockowych ballad z młodości frontmana można posłuchać na żywo – koncert Marka Piekarczyka to powrót źródeł polskiego rocka.

The Engineers Band - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
The Engineers Band
21 sekund temu