Jerzy Filar - bilety

Jerzy Filar

Polski muzyk, kompozytor piosenek poetyckich, jest założycielem zespołu Nasza Basia Kochana. Gra na gitarze i harmonijce ustnej, a jego koncerty są spontaniczne, pełne humoru i żywego kontaktu z publicznością. Piosenki autorstwa Jerzego Filara często wykonywane były na Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Artysta swoje albumy tworzy m.in. we współpracy ze świetnymi muzykami jazzowymi (Jerzym Główczewskim, Januszem Skowronem, Krzysztofem Herdzinem, Zbigniewem Jaremko, Robertem Lutym, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Ścierańskim).

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Jerzy Filar — biografia

Artysta urodził się 23 kwietnia 1953 r. w Rzeszowie, dzieciństwo i młodość spędził w Zakopanem. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Młodzieżowym Domu Kultury „Jutrzenka" w Zakopanem, a w latach 60-tych założył zespół Big-Beat'owy „Vines". Przed maturą współpracował z zespołem „Konsolidacja Zakopane". Gdy studiował, był członkiem zespołu AST WAT i występował na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W tym samym czasie razem z Jackiem Cyganem i grupą przyjaciół założył zespół Nasza Basia Kochana.

Chcesz zobaczyć artystę na żywo? Bilety na Jerzy Filar to gratka dla koneserów!

Jerzy Filar otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. I nagrodę na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dla zespołu Nasza Basia Kochana oraz nagrodę indywidualną za przebój „Samba Sikoreczka". Artysta współpracował m.in. z kabaretem Janusza Rewińskiego i kabaretem Bronisława Opałko „Genowefa Pigwa”, z panią Hanką Bielicką, prowadząc kabaretony pt. „Wizyta starszej Hani" i wieloma czołowymi postaciami sceny polskiej.

Artysta pisze piosenki i je wykonuje, ale z jego repertuaru korzystają także inni artyści, tacy jak np. Grażyna Łobaszewska, Dorota Stalińska, Janusz Rewiński, Wały Jagiellońskie.

W 1990 roku skomponował muzykę do spektaklu „Dobry diabełek” w reżyserii Mirosława Kuleszy. Ostatnie albumy Jerzego Filara to płyta „Cienie” — utrzymana w klimacie ballady i bossa novy oraz płyta „Dwie Dusze”.

Bilety na Jerzy Filar, zdobądź je!

Jerzy Filar to muzyk poruszający się w gatunkach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Jego ballady usłyszymy w autorskich aranżacjach, jak również w wykonaniu innych artystów, m.in. Grażyny Łobaszewskiej. Wyjątkowe, melodyjne ballady, które wykonuje w akompaniamencie gitary, z łatwością przenoszą słuchacza do krainy łagodności. Jeśli i Ty chciałbyś odpocząć przy kojących dźwiękach bossa novy, wybierz się na koncert Jerzego Filara – artysty, który wyjątkowe brzmienia tworzy niemal pół wieku.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
8 minut temu