Jerzy Filar - bilety

Jerzy Filar

Polski muzyk, kompozytor piosenek poetyckich, jest założycielem zespołu Nasza Basia Kochana. Gra na gitarze i harmonijce ustnej, a jego koncerty są spontaniczne, pełne humoru i żywego kontaktu z publicznością. Piosenki autorstwa Jerzego Filara często wykonywane były na Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Artysta swoje albumy tworzy m.in. we współpracy ze świetnymi muzykami jazzowymi (Jerzym Główczewskim, Januszem Skowronem, Krzysztofem Herdzinem, Zbigniewem Jaremko, Robertem Lutym, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Ścierańskim).

Jerzy Filar — biografia

Artysta urodził się 23 kwietnia 1953 r. w Rzeszowie, dzieciństwo i młodość spędził w Zakopanem. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Młodzieżowym Domu Kultury „Jutrzenka" w Zakopanem, a w latach 60-tych założył zespół Big-Beat'owy „Vines". Przed maturą współpracował z zespołem „Konsolidacja Zakopane". Gdy studiował, był członkiem zespołu AST WAT i występował na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W tym samym czasie razem z Jackiem Cyganem i grupą przyjaciół założył zespół Nasza Basia Kochana.

Chcesz zobaczyć artystę na żywo? Bilety na Jerzy Filar to gratka dla koneserów!

Jerzy Filar otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. I nagrodę na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dla zespołu Nasza Basia Kochana oraz nagrodę indywidualną za przebój „Samba Sikoreczka". Artysta współpracował m.in. z kabaretem Janusza Rewińskiego i kabaretem Bronisława Opałko „Genowefa Pigwa”, z panią Hanką Bielicką, prowadząc kabaretony pt. „Wizyta starszej Hani" i wieloma czołowymi postaciami sceny polskiej.

Artysta pisze piosenki i je wykonuje, ale z jego repertuaru korzystają także inni artyści, tacy jak np. Grażyna Łobaszewska, Dorota Stalińska, Janusz Rewiński, Wały Jagiellońskie.

W 1990 roku skomponował muzykę do spektaklu „Dobry diabełek” w reżyserii Mirosława Kuleszy. Ostatnie albumy Jerzego Filara to płyta „Cienie” — utrzymana w klimacie ballady i bossa novy oraz płyta „Dwie Dusze”.

Bilety na Jerzy Filar, zdobądź je!

Jerzy Filar to muzyk poruszający się w gatunkach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Jego ballady usłyszymy w autorskich aranżacjach, jak również w wykonaniu innych artystów, m.in. Grażyny Łobaszewskiej. Wyjątkowe, melodyjne ballady, które wykonuje w akompaniamencie gitary, z łatwością przenoszą słuchacza do krainy łagodności. Jeśli i Ty chciałbyś odpocząć przy kojących dźwiękach bossa novy, wybierz się na koncert Jerzego Filara – artysty, który wyjątkowe brzmienia tworzy niemal pół wieku.

KOVACS - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
KOVACS
34 minuty temu