Kortez - bilety

Kortez

Łukasz Federkiewicz (Kortez), urodził się 24 czerwca 1989 w Krośnie, jest polskim wokalistą, muzykiem, kompozytorem, gitarzystą, pianistą i puzonistą. Jego utwory wypełnione są emocjami i mają bardzo poetyckie teksty. Artysta wychowywał się w Iwoniczu, może pochwalić się edukacją muzyczną — w szkole muzycznej uczył się gry na pianinie i na puzonie. Kortez gra również na gitarze — zaczął na niej grać w 2013 roku, zafascynowany grą Clarence’a Greenwooda.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Kortez — kariera

Artysta w grudniu 2013 zgłosił się do precastingu do „Must Be the Music. Tylko muzyka” w Rzeszowie. Niestety, nie dotarł do dalszego etapu, został odrzucony przez jury. Jednak już wtedy został dostrzeżony przez Pawła Jóźwickego, szefa polskiej wytwórni płytowej Jazzboy.

Chcesz usłyszeć artystę na żywo? Kup bilety na Kortez!

W kwietniu 2014 Kortez podpisał kontrakt płytowy i podjął współpracę z muzykiem i producentem — Olkiem Świerkotem. Klika utworów zostało udostępnionych w styczniu 2005 roku kilku dziennikarzom , wśród nich był Piotr Stelmach, który na antenie radiowej Trójki zaprezentował utwór „Zostań”. W marcu 2015 wydano pierwszy mini album Korteza — Jazzboy Session EP z piosenkami: „Co myślisz?”. „Zostań” i „Joe” . Na liście przebojów Trójki znalazły się takie utwory jak: „Zostań” i „Od dawna już wiem”, które przez wiele miesięcy figurowały na samym szczycie listy. Wiosną 2016 Kortez został nagrodzony Fryderykiem w kategorii:debiutant roku.

Kortez występował na najpopularniejszych polskich festiwalach, takich jak Open’er w Gdyni czy Off w Katowicach, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Bilety na Kortez to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Kortez — Dyskografia

Płyty:

  • Bumerang — album ukazał się 25 września 2015. Debiutancka płyta została wydana przez Jazzboy Records
  • 2016 – Minialbum
  • 2017 – Mój dom
  • 2018 – Mini dom

Epki:

  • 2015 – Jazzboy Session
  • 2015 – Od dawna już wiem
  • 2017 – Dobry moment
  • 2018 – Dobrze, że cię mam

Jeden z najlepszych polskich artystów młodego pokolenia zadebiutował w 2015 roku albumem ”Zostań”. Emocjonalny, pełen poetyckich utworów krążek otworzył mu drzwi do zawrotnej kariery, którą widać w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt. Utwory “Od dawna już wiem”, “Z imbirem”, “Dobry moment” czy “We dwoje” to dobrze znane utwory, które podbiły serca miłośników łagodnych brzmień. Koncert Korteza to dawka kojących dźwięków pianina i poruszających tekstów o miłości, rodzinie i rozstaniu.

Andreas Vollenweider & Friends - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Andreas Vollenweider & Friends
8 minut temu