Lykke Li - bilety

Lykke Li

Szwedzka piosenkarka i autorka tekstów, urodziła się 18 marca 1986 roku w Ystad w Szwecji. Prezentuje utwory łączące w sobie elementy indie-popu, popu, rock-popu i muzyki elektronicznej, można usłyszeć też tam wiele różnych instrumentów, takich jak np. skrzypce, tamburyn czy saksofon. Z muzyki tej artystki emanuje skandynawski chłód, mrok i melancholia. Piosenka Lykke Li pt. „Possibility" trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu Saga „Zmierzch" — Księżyc w nowiu.

Bilety na Lykke Li

Li Lykke Timotej Svensson Zachrisson wychowała się w rodzinie artystycznej. Jako dziecko niemal nieustannie podróżowała, mieszkała w Indiach, Nepalu, Sztokholmie i Portugalii, jako nastolatka przebywała także w USA , w Nowym Yorku.

Kariera Lykke Li rozpoczęła się od opublikowania na portalu muzycznym MySpace utworu „Tonight”, ale prawdziwa popularność piosenkarki eksplodowała po wydaniu mini-albumu „Littre Bit” w 2007 roku. Pierwsza długogrająca płyta „Youth Novels” trafiła do rąk fanów rok później i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Niezależny portal muzyczny Stereogum przyznał Lykke Li miano najlepszego artysty października 2007 roku. Dalsza ścieżka rozwoju artystycznego Lykke Li rozwijała się intensywnie, jej utwory wykorzystywane były na ścieżkach wielu filmów i gier komputerowych. W 2011 roku wydano drugi album piosenkarki — „Wounded Rhymes”, natomiast 2012 roku została zaproszona przez Davida Lyncha do udziału w pracach nad jego płytą "The Big Dream", zaśpiewała na singlu „I'm Waiting Here”, który promował to wydawnictwo.

Bilety na Lykke Li

Najnowszym albumem Lykke Li jest krążek „So sad so sexy”, który został wydany w 2018 roku. Artystka nie porzuca na nim swojego charakterystycznego, pełnego tajemnicy, melancholii i mroku stylu, który podkreśla jej chłodny wokal, jednak prezentowane utwory mają w sobie więcej ciepła niż zwykle, pojawiają się w nich nawet nuty beztroski i luzu. Płyta jest połączeniem hip-hopowych rytmów i pulsujących brzmień z tchnącą mrokiem muzyką elektroniczną.

Szwedzka piosenkarka Lykke Li słynie z mrocznych utworów. Docenili je fani muzyki skandynawskiej, jak również twórcy filmów oraz gier komputerowych. Jej piosenki usłyszymy m.in. w filmie “Zmierzch – Księżyc w nowiu”. Artystka eksperymentuje z różnymi gatunkami muzycznymi, łączy indie-pop, rock-pop i elektronikę z instrumentami muzycznymi. Doceniona w Europie i za oceanem wokalistka, ma na koncie 4 albumy studyjne. Koncerty Lykke Li to muzyczna uczta dla miłośników chłodnych, skandynawskich brzmień.

Muzyczny Kazimierz: LADY PANK, Dziwna Wiosna, The Freuders - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: LADY PANK, Dziwna Wiosna, The Freuders
13 minut temu