Ólafur Arnalds - bilety

Ólafur Arnalds

Multiinstrumentalista oraz producent muzyczny pochodzący z Islandii. Pierwsze kroki stawiał za perkusją w zespołach grających hardcore i metal. W swoim dorobku artystycznym ma nie tylko grę na instrumentach, ale też pisanie utworów instrumentalnych.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Opis zespołu Ólafur Arnalds

Początki działalności

Popularność zyskał w 2004 roku, tuż po wdaniu albumu niemieckiego zespołu Heaven Shall Burn, który zawierał trzy utwory instrumentalne skomponowane przez niego. Kolejnym ważnym elementem w jego karierze było stworzenie utworu na płytę The Split Program II, a także współpraca nad innymi albumami. W 2007 roku zdecydował się na rozpoczęcie kariery solowej – 2007 roku wydał pierwszy autorski album. Rozpoczął również koncertowanie z muzykami z grupy Sigur Rós. Jednym z ciekawszych projektów na jaki zdecydował się było komponowanie przez siedem dni w tygodniu i publikowanie w Internecie każdego dnia jednego utworu. Kolejne lata działalności muzycznej przyniosły mu liczne solowe albumy. W 2009 roku stworzył duet Kiasmos z Janusem Rasmussenem, z którym stworzył minimalistyczne, eksperymentalne techno.

Albumy studyjne

 • Eulogy for Evolution (2007)
 • Variation of Static - EP (2008)
 • Found Songs (2009)
 • Dyad 1909 (2009)
 • ...And They Have Escaped the Weight of Darkness (2010)
 • Ścieżka dźwiękowa do filmu Another Happy Day (2011)
 • Living Room Songs (2011)
 • Stare EP (2012)
 • For Now I Am Winter (2013)
 • Island Songs (2016)
 • Re:member (2018)

Najnowszy album artysty to czwarty, regularny longplay. Muzyka znajdująca się na krążku powstawała dwa lata. Czas ten był pełen eksperymentów oraz doskonalenia nowej technologii. Utwory znajdujące się na krążku są w wersji instrumentalnej. Jedynie utwór „Unfold” zawiera wokalizę wykonaną przez brytyjskiego wokalistę/producenta SOHN.

Kup bilety na Ólafur Arnalds i ciesz się wyjątkowymi brzmieniami, które na długo pozostaną w Twojej pamięci!

Islandzki multiinstrumentalista dał się poznać jako członek zespołów hardcore-metalowych. Zaczynał od współpracy z Fighting Shit, Celestine czy Heaven Shall Burn. Nawet kiedy rozpoczął karierę solową, nie przestał komponować dla innych zespołów. Od 2009 roku tworzy duet Kiasmos z Janusem Rasmussenem, z którym tworzy minimalistyczne experimental techno. Wybierz się na koncert Ólafura Arnaldsa i posłuchaj wyjątkowych kompozycji w akompaniamencie perkusji, gitary, fortepianu i banjo.

Wpisy na blogu
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
2 minuty temu