Riverside - bilety

Riverside

Polski zespół muzyczny tworzący muzykę na pograniczu rocka oraz metalu progresywnego. Zespół założony został w 2001 roku, jednak popularność przyniosła mu płyta wydana w 2003 roku, będąca ich debiutanckim krążkiem. W swojej twórczości poruszają trudne tematy jak miłość, zaburzenia psychiczne czy też konflikt wewnętrzny.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Opis zespołu Riverside

Skład zespołu Riverside

 • Mariusz Duda – gitara basowa, wokal prowadzący
 • Piotr Kozieradzki – perkusja
 • Michał Łapaj – instrumenty klawiszowe, wokal wspierający
 • Maciej Meller – gitara elektryczna (muzyk koncertowy)

Kup bilety na Riverside – dostępne są już w sprzedaży!

Początki działalności

Zespół został założony w 2001 roku przez Piotra Grudzińskiego oraz Piotra Kozieradzkiego, którzy do współpracy zaprosili Mariusza Dudę i Jacka Melnickiego. Już rok później ukazało się ich pierwsze demo a pod koniec roku wydali pierwszy singiel, który zyskał spora popularność. W kolejnych latach działalności koncertowali i wydawali kolejne albumy, które przyniosły im sporą popularność. W 2016 roku przyszłość zespołu stanęła pod wielkim znakiem zapytania – to wówczas, nagle zmarł Piotr Grudziński, jeden z założycieli grupy. Członkowie postanowili jednak w dalszym ciągu koncertować i wydać olejny album, który zawierał część utworów nagranych jeszcze ze zmarłym Piotrem Grudzińskim.

Albumy studyjne

 • Out of Myself (2003)
 • Second Life Syndrome (2005)
 • Rapid Eye Movement (2007)
 • Anno Domini High Definition (2009)
 • Shrine of New Generation Slaves (2013)
 • Love, Fear and the Time Machine (2015)
 • Wasteland (2018)

Ostatni krążek zespołu wydany przez trio nadal dostarcza dobrych melodii, choć sam jej tytuł zapowiada nastroje wykonawców. Był to pierwszy krążek wydany przez grupę po śmierci Grudzińskiego. Pomimo iż album przepełniony jest smutkiem to stworzony został tak, by nie przygniatać. Emocje zawarte w krążku mają za zadanie pomóc podnieść się i stawić czoła problemom. Wiele osób w utworach odnajduje fragmenty mówiące o nadziei. Całość została stworzona w niezwykle dojrzałej formie, która zdecydowanie nie rozczaruje fanów.

Kup bilety na koncert Riverside i weź udział w wyjątkowym wydarzeniu!

Na twórczość zespołu składają się alternatywne brzmienia i ambitne teksty. Chociaż Riverside nie zwrócił większej uwagi głównego nurtu, dobrze znany jest fanom polskiego post-rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i hard rocka. Poruszane w utworach motywy zaburzeń psychicznych i konfliktu wewnętrznego, pogłębiła śmierć jednego z założycieli zespołu. Muzycy przekuli smutek na budujące spojrzenie w przyszłość – koncert Riverside to okazja do posłuchania płyty, nagranej za życia gitarzysty.

The Dumplings Orkiestra - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
The Dumplings Orkiestra
10 minut temu