Ska-P - bilety

Ska-P

Formacja muzyczna z Madrytu, powstała w 1994 roku, prezentuje muzykę w gatunku ska punk. Utwory zespołu można określić jako mocno zaangażowane ideologicznie, dotykają kwestii społecznych i wskazują na rewolucję jako metodę wyzwolenia człowieka. Śpiewają o niesprawiedliwości, dotykają tematyki m.in. praw człowieka, faszyzmu, antyklerykalizmu, legalizacji marihuany. Formacja jest bardzo popularna w Hiszpanii i Meksyku, ma także wierne rzesze fanów w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Szwajcarii.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Zespół Ska-P stworzyła grupa przyjaciół : Pulpul (gitara, śpiew), Kogota (klawisze), Julia (gitara basowa), Paka (perkusja) oraz TonieEscobara (gitara). W 1995 roku ukazała się w sprzedaży debiutancka płyta zespołu, zatytułowana „SKA-P”. Obecna na niej kompozycja „Como Un Rayo”, opowiadająca o miejscowej drużynie piłkarskiej Rayo Vallecano, spodobała się kibicom i przyniosła zespołowi dużą popularność. Piosenka stała się nieoficjalnym hymnem drużyny RVM .

Bilety na Ska-P

Muzyka Ska-P to skoczne rytmy w stylu biesiadnym, połączone z elementami reggae, folkiem, melodyjnym punkiem i mocnymi anarchistycznymi tekstami. Muzycy poruszają w nich problemy społeczne, krytykują wojny, kościół jako instytucję, faszyzm i kapitalizm. Opowiadają się za prawami zwierząt. Promują wolność wyboru płci i wartości bliskie ideologii gender, środowisk LGBT.Zespół ma na swoim koncie sześć płyt studyjnych, dwa oficjalne wydania koncertowe i DVD. W 2005 muzycy zawiesili funkcjonowanie zespołu na czas nieokreślony. Wrócili na scenę w 2008 roku i wydali płytę „Lágrimas y Gozos”. W 2013 roku muzycy nagrali następny album, zatytułowany „99%”.

W lipcu 2010 roku Ska-P wystąpił w Polsce jako jeden z zagranicznych zespołów na Festiwalu w Jarocinie, a w sierpniu 2014 roku zaprezentował swoje utwory przed publicznością na Przystanku Woodstock. W 2018 roku ukazał się oficjalny teledysk do ich najnowszego singla zespołu, zatytułowany „Jaque al Rey”. W tym samym roku, w październiku, do rąk fanów trafił album „Game Over” .

Bilety na Ska-P

Muzykę Ska-P wyróżniają mocno ideologiczne utwory, w których artyści poruszają ważne kwestie społeczne i polityczne. Odważnie krytykują klerykalizm, faszyzm i kapitalizm, opowiadają się za prawami człowieka i zwierząt, promują wolność wyboru. Anarchistyczne teksty, wyrażone w klimacie reggae, ska i folku, docierają do szerokiego grona odbiorców. Zespół zdobył ogromną popularność, również w Polsce. Niezapomniane koncerty Ska-P odbyły się na Festiwalu w Jarocinie i podczas Przystanku Woodstocku.

Podobni artyści

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
9 minut temu