​Kobiety, które wiedzą, czego chcą na scenie

30 Październik 2019

Dwie kobiety, dwie mocne osobowości, dwa wyraziste repertuary muzyczne. Obydwie bezkompromisowe, obydwie wiedzą, czego chcą i systematycznie do tego dążą. To dzięki własnej pracy są w tym miejscu, w którym chciały być. O kim mowa? O Darii Zawiałow i Natalii Przybysz. To jedne z najbardziej charakterystycznych artystek młodego pokolenia. Na ich koncertach będziemy bawić się już wkrótce!

Natalia Przybysz znana jest części słuchaczy jeszcze z okresu, kiedy śpiewała w zespole Sistars. Pojawiła się na rynku muzycznym jako nastolatka. Wraz z siostrą Pauliną Przybysz, a także Markiem Piotrowskim oraz Bartkiem Królikiem, powołali do życie zespół Sistars. To był absolutny powiew świeżości na polskiej scenie, ponieważ takich soulowo-hiphopowych dźwięków nie tworzył w tamtym okresie nikt. To dlatego ich utwory szybko podbiły listy przebojów. Choć był to ważny etap w twórczości Natalii, to jest już od dawna za nią.

Artystka w 2006 roku rozpoczęła solową karierę. Przez ten okres szła po różnych muzycznych drogach, nagrywała własne albumy, występowała gościnnie na płytach innych muzyków. Jednak dopiero rok 2014 i album „Prąd” przyniósł Natalii największy sukces, rozpoznawalność i określił jej charakter. Nie bez powodu płyta pokryła się platyną. Od tego czasu artystka wydała jeszcze płytę „Światło nocne”, a kilka dni temu miał premierę jej najnowszy krążek „Jak malować ogień”.

Natalia Przybysz koncertuje regularnie, powiększając stale grono swoich słuchaczy. W listopadzie będzie można posłuchać jej w łódzkiej Wytwórni, w grudniu natomiast zagra koncert w Klubie Studio w Krakowie oraz koncert w warszawskiej Stodole.

Daria Zawiałow to druga kobieta o równie wyrazistej osobowości. Zaczynała swoją karierę w Mam talent oraz X Factor i wiele osób do dziś pamięta jej występy. Miała więc przed sobą nie lada wyzwanie, aby zbudować swój nowy wizerunek, odcinając się od tych programów. Czy jej się to udało? Zdecydowanie tak!

Choć po telewizyjnych talent show Daria nie była widoczna na scenie muzycznej, nie oznacza, że próżnowała. Pracowała intensywnie nad swoim materiałem. Pierwszy „przebłysk” ogromnego talentu artystki można było już zobaczyć w 2016 roku podczas festiwalu Enea Spring Break. Została tam okrzyknięta „objawieniem Spring Break 2016”. W tym samym roku wzięła udział w konkursie „Debiuty” w ramach Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie z piosenką „Malinowy chruśniak” zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia. To był przedsmak tego, co czekało ją w 2017 roku. W marcu wydała swój pierwszy album „A Kysz”, który wkrótce uzyskał status złotej płyty. Od tego czasu jej kariera nabrała zawrotnego tempa.

Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek młodego pokolenia. Jej muzyka jest oryginalna i nietuzinkowa. Wokalistka łączy różne style i gatunki muzyczne, które razem brzmią niezwykle intrygująco. Na koncerty Darii Zawiałow można wybrać się już pod koniec listopada, gdzie zagra w krakowskim Klubie Studio. W grudniu natomiast będzie można jej posłuchać między innymi w łódzkiej Wytwórni. Dwukrotnie Daria Zawiałow zagra także koncert w Klubie Stodoła w Warszawie. Bilety są jeszcze dostępne!

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

08.08.2024 | Bilety od 119 PLN
Muzyczny Kazimierz: D...
Muzyczny Kazimierz, Kazimierz Dolny
Furia + Totenmesse + RongWrong - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Furia + Totenmesse + RongWrong
15 sekund temu