​Miuosh i Krawczyk zagrają podczas Juwenaliów Krakowskich

22 Maj 2019

Juwenalia się kończą, ale to nie znaczy, że już nie ma ciekawych koncertów. Wręcz przeciwnie – czekają na Ciebie doznania muzyczne z najwyższej półki. 25 maja w Strefa Plaża AGH zagra niekwestionowany król polskiej estrady – Krzysztof Krawczyk. Zaraz po nim na scenę wstąpi artysta zupełnie innego pokolenia, raper ze Śląska Miuosh.

Krzysztof Krawczyk obchodzi w tym roku 55 lecie swojej kariery. Od ponad pół wieku wydaje płyty, gra koncerty i tworzy muzykę, której słuchają pokolenia. Jego tubalny głos rozpozna każdy – od kilkulatka po staruszka. Pomimo upływających lat Krzystof Krawczyk nie zwalnia tempa – jego występy są energetyczne i dają słuchaczom ogrom pozytywnej energii. Być może to dlatego na koncert Krzysztofa Krawczyka wybierają się wszyscy, bez względu na wiek.

Na tej samej scenie tego samego dnia posłuchasz kogoś reprezentującego zupełnie inny świat muzyczny. Miuosh to polski raper pochodzący ze Śląska. Pierwszą płytę wydał w 2007 roku, jednak prawdziwy rozgłos przyniósł mu wydany w 2012 roku album „Prosto przed siebie”. Bardzo szybko okrył się platyną, co jest dość bezprecedensowym wydarzeniem dla twórcy hip-hopowego. Obecnie jest muzykiem, który tworzy autorskie projekty, a jego styl stał się rozpoznawalną marką. Współpracował w ostatnich latach z NOSPR, Jimkiem, Smolikiem oraz wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej.

Rzadko podczas jednego koncertu spotykają się tak odległe światy, tak różne style muzyczne. Jednak taka jest specyfika juwenaliowych koncertów. Być może Krzysztof Krawczyk i Miuosh nigdy nie spotkaliby się na innym polu, gdyby nie to studenckie święto. Jeśli jesteście ciekawi, na którym koncercie będzie więcej ludzi pod sceną, koniecznie do niego dołączcie.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Bianca Del Rio · DEAD INSIDE WORLD COMEDY TOUR - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Bianca Del Rio · DEAD INSIDE WORLD COMEDY TOUR
45 sekund temu