​Niepokorni i mroczni $uicideboy$ 18 lipca zagrają w krakowskim Klubie Studio

05 Lipiec 2019

Miliony wyświetleń na portalach streamingowych, ponad 30 singli i EP oraz tysiące fanów na każdym z koncertów - to co najmniej 3 powody, dla których warto kupić bilet na koncert $uicideboy$ w Klubie Studio w Krakowie.

Grupa została założona w 2014 roku w USA w stanie Nowy Orlean. Dwóch kuzynów - Aristos "Ruby da Cherry" Petros oraz Scott "$crim" Arceneaux Jr. - przez lata chłonęło muzyczny, multigatunkowy klimat zachodniego wybrzeża. Jednak ich początkowe drogi muzyczne nie szły tym samym torem. Ruby (aka Suicide Leopard) inspirował się głównie punk rockiem, a jego ulubionymi kapelami był Misfits czy Minor Threat. Natomiast $lick (aka Suicide Christ) był DJ-em i autorem piosenek. Z tego nietypowego połączenia powstało coś, co na długo zostaje w pamięci - mieszanka horrocore’u z mocnym bassem i charakterystycznymi, trapowymi rymami. Nic więc dziwnego, że ich muzyki nie da się zaszufladkować i wpisać w jeden gatunek.

Od momentu powstania grupy ich kariera rozwijała się w dość szybkim tempie. Już w 2016 roku ich EP-ka z pięcioma trackami osiągnęła 17 miejsce na liście Billboard Rap. Po kilku latach wydawania wyłącznie EP-ek i mixtape'ów, 7 września 2018 roku ukazuje się ich debiutancki album "I Want to Die in New Orleans". Szybko został zauważony i doceniony, debiutując na 9. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200.

Obok $uicideboy$ nie da się przejść obojętnie. Wzbudzają skrajne emocje - fani ich uwielbiają, o czym świadczą miliony wyświetleń na portalach streamingowych. Natomiast krytycy muzyczni nie szczędzą im zarzutów i oskarżeń pod kątem ich wizerunku i zachowania, które często bywa uważany za obraźliwe. Chcesz się przekonać, jak grają na żywo? Kup bilet na koncert $uicideboy$, jeśli masz odwagę oczywiście…

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Lady Pank - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Lady Pank
7 minut temu