Amfiteatr Parku Strzeleckiego

Amfiteatr Parku Strzeleckiego zlokalizowany w Nowym Sączu zlokalizowany jest przy ulicy Ogrodowej.

ul. Ogrodowa 19, 33-300 Nowy Sącz

Wydarzenia w Amfiteatr Parku Strzeleckiego

Jego historia sięga XIX wieku. W tamtym czasie był powiązany z działalnością Towarzystwa Strzelecko-Ogrodowego i zlokalizowany był na terenie, na którym dziś mieści się Biały Klasztor. Pod koniec XIX wieku teren parku został wykupiony, a w jego miejsce miały powstać zabudowania klasztorne. Wówczas zdecydowano o przeniesieniu parku nad brzeg Dunajca i posadzeniu na obszarze 2 morgów las sosnowy. Dzisiejsza południowa część parku stanowi pozostałość po ówczesnym założeniu. Kawałek zielonego skrawka miasta zyskał jednak ogromną popularność wśród mieszkańców Nowego Sącza – wiele osób chętnie udawało się na spacery po jego obszarze, ale też cieszył się uznaniem wśród dzieci. Do dzisiejszego dnia, po przeprowadzeniu rewitalizacji parku, służy on mieszkańcom jako miejsce odpoczynku. Coraz częściej organizowane są również na jego terenie wszelkiego rodzaju imprezy , a także koncerty muzyczne na dużą skalę.

Koncerty w Amfiteatr Parku Strzeleckiego

W Amfiteatrze Parku Strzeleckiego wystąpiło wiele gwiazd polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Występy takich gwiazd jak: Patrycja Markowska, Video, Atmasfera oraz wielu innych cieszyły się ogromną popularnością. Na scenie amfiteatru występował również kabaret OT.TO. Każdego roku rośnie liczba organizowanych koncertów i występów artystycznych – być może już wkrótce odbędzie się koncert Twojego ulubionego zespołu?

Bilety w Amfiteatr Parku Strzeleckiego

Jeśli chcesz wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń organizowanych na terenie Parku Strzeleckiego – kup bilety za pomocą strony TicketClub.pl, na której znajdziesz również wszelkie szczegółowe informacje na temat planowanych wydarzeń.

17. LAJ - WODECKI TWIST - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
17. LAJ - WODECKI TWIST
7 minut temu