Amfiteatr w Zielonej Górze

Amfiteatr w Zielonej Górze, im. Anny German jest siedzibą Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, powstałego w 1974 roku. Ośrodek Kultury powstał w wyniku połączenia Miejskiego Ośrodka Kultury i Poradni Kulturalno-Oświatowej. Głównym zadaniem instytucji jest organizowanie życia kulturalnego miasta, a także prowadzenie do jego rozwoju, promocji i upowszechniania. Amfiteatr położony jest w Parku na Wzgórzach Piastowskich.

ul. Festiwalowa 3, 65-001 Zielona Góra

Wydarzenia w Amfiteatr w Zielonej Górze

Wielkość obiektu pozwala zmieścić ponad 5 tysięcy widzów. Do najpopularniejszych wydarzeń odbywających się w Amfiteatrze możemy zaliczyć Festiwal Piosenki Radzieckiej, Festiwal Piosenki Zjednoczonej Europy, Festiwal Pokój i Dobro, Festiwal Tańczącej Eurydyki, Festiwal Piosenki Rosyjskiej, a także Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA. W amfiteatrze organizowana jest Zielonogórska Noc Kabaretowa – Kabaretobranie.

Koncerty w Amfiteatr w Zielonej Górze

Amfiteatr w Zielonej Górze jest również miejscem, w którym odbywają się liczne koncerty znanych i cenionych gwiazd polskiej jak i zagranicznej sceny muzycznej. Na terenie obiektu odbędzie się m.in. Jubileuszowy Koncert Kasi Kowalskiej. Do tej pory na scenie amfiteatru wystąpili m.in. Patrycja Markowska, Dżem, Marek Dyjak, Agnieszka Chylińska, Ania Wyszkoni, Sylwia Grzeszczak, zespół IRA czy też zespół Instant Blues, a także koncerty gwiazd Disco Polo.

Bilety Amfiteatr w Zielonej Górze

Już teraz możesz kupić bilety na najbliższe wydarzenia, które odbędą się w Amfiteatrze w Zielonej Górze! Twoi ulubieni artyści, ulubione gatunki muzyczne – nie przegap ważnych kulturalnych wydarzeń.

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
5 minut temu