Aula UMK

Aula UMK mieści się w miasteczku akademickim na Bielanach. Jest niezwykle ważnym miejscem w Toruniu – to tutaj organizowane są liczne spotkania kulturalno-naukowe. Jest również jednym z najpiękniejszych obiektów na terenie Polski.

Jurija Gagarina 11, 87-120 Toruń

Wydarzenia w Aula UMK

Budowa auli rozpoczęła się w 1969 roku, a zakończyła w 1972. Wraz z Rektoratem oraz Biblioteką główną tworzyła ona reprezentacyjną część miasteczka uniwersyteckiego, które powstało w celu uczczenia 500-letniej rocznicy urodzin patrona uczelni – Mikołaja Kopernika. Głównym projektantem auli był Marek Różański, a jej projekt powstał w specjalnej pracowni, zlokalizowanej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Ważnym elementem wyróżniającym aulę jest frontowa elewacja, którą zdobi kompozycja plastyczna autorstwa Stefana Knappa. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż w latach 1993 – 1999 w auli odbywał się Camerimage.

W Auli UMK organizowane są liczne imprezy – konferencje, wykłady, targi, koncerty, seanse filmowe a także bale – rocznie ich ilość przekracza 100. Budynek auli stanowi powierzchnię 2600 m2, z czego 850 m2 stanowi foyer. Sala audytoryjna przeznaczona jest dla 900 osób. Dodatkowo, aula posiada salę konferencyjną oraz możliwość dostępu do Internetu. Warto dodać, że aula wchodzi w skład Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

Koncerty w Aula UMK

Jak już wspomniano – aula przeznaczona jest głównie, jako miejsce organizacji imprez oraz wydarzeń o charakterze ogólnouczelnianym, tj. inauguracja roku akademickiego czy też rozdanie dyplomów. Wykorzystywana jest również na potrzeby miasta i województwa – organizowane są wszelkie zjazdy, konferencje czy targi. Sala jest również miejscem projekcji filmów oraz występów estradowych znanych polskich jak i zagranicznych gwiazd. Na scenie auli występowały gwiazdy takie jak: Paweł Domagała, Stanisława Celińska, Wielka Gala Wiedeńska, Krzysztof Krawczyk, Whitney. Odbywały się również występy kabaretowe Stand-up Nowe Rozdanie czy jubileusz Kabaretu Ani Mru Mru.

Bilety Aula UMK

Chcesz kupić bilety na wydarzenia w Auli UMK? Śledź kalendarium wydarzeń na TicketClub.pl oraz ciesz się niezapomnianymi wrażeniami podczas licznych wydarzeń kulturalnych!

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
3 minuty temu