CSK w Lublinie

Centrum Spotkania Kultur to instytucja kulturalna w Lublinie otwarta w 2015 roku. Historia jego powstania sięga lat 60 XX wieku. To w tamtych czasach dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy postanowił stworzyć nowy, przestronny teatr, który miał pomieścić ogromną liczbę osób. Budowa obiektu ruszyła w 1974 roku, jednak z uwagi na problemy finansowe została wstrzymana. Powstały obiekt nazwano Teatrem w Budowie.

Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
http://www.spotkaniakultur.com

Wydarzenia w CSK w Lublinie

W 2012 roku władze miasta jako priorytet postawiły sobie uruchomienie CSK Lublin. Prace nad wzniesieniem obiektu trwały trzy lata. Jego wnętrze składa się z Sali teatralnej, galerii sztuki, biblioteki, Sali konferencyjnej i seminaryjnej a także restauracji i ogrodu. Uroczystości inauguracyjnej towarzyszyło widowisko multimedialne Upadek Muru Lubelskiego a także osłonięcie tablicy z nazwą Placu Teatralnego. Wydarzenia organizowane w instytucji kierowane są zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Władze centrum współpracują z różnymi środowiskami, zapewniając gościom bogaty repertuar wydarzeń.

Koncerty w CSK w Lublinie

W Centrum Spotkania Kultur goście mogli wziąć udział w wielu koncertach gwiazd polskich jak i zagranicznych taki jak: Anita Lipnicka, The Dumplings, Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Chylińska, Julia Pietrucha, Grzegorz Turnau, Dżem, Perfect Son, Corruption i wiele więcej. W centrum odbyły się również spektakle takie jak Ludzie inteligentni oraz wystawy Aszura – Dzień Pamięci czy też Nowy Poczet Władców Polskich oraz wiele innych.

Bilety CSK Lublin

Bilety na nadchodzące wydarzenia w Centrum Spotkania Kultur możesz nabyć za pomocą serwisu biletowego TicketClub.pl. Śledź kalendarium wydarzeń obiektu i nabądź najlepsze bilety na oczekiwane wydarzenia! Zachęcamy do kulturalnego rozwoju!

Rafał Rutkowski - Żarty dla mas - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Rafał Rutkowski - Żarty dla mas
4 minuty temu