Dom Muzyki i Tańca

Dom Muzyki Tańca to hala widowiskowo-sportowa zlokalizowana w miejscowości Zabrze, przy ul. Gen. de Gaulle’a 17. Gmach powstał w oparciu o projekt znanych architektów Juliana Duchowicza i Zygmunta Majerskiego pod koniec lat 50 XX wieku.

Gen. De Gaulle'a 17, 41-800 Zabrze
http://www.dmit.com.pl

Wydarzenia w Dom Muzyki i Tańca

Dom Muzyki i Tańca swoją działalność artystyczno-kulturalną rozpoczął w 1959 roku tradycyjną górniczą Barbórką. Przez kolejne lata, instytucja rozkwitła, czego wynikiem było nawiązanie współpracy ze znanymi artystami pochodzącymi z terenu całego kraju jak i ze świata, których koncerty cieszą się ogromną popularnością. Widownia Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu należy do jednych z większych widowni w Polsce – na jej terenie mieści się ponad 2000 uczestników podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Obiekt wyróżniają doskonałe warunki akustyczne i nowoczesne wyposażenie techniczne, umożliwiające organizację wielu znakomitych wydarzeń muzycznych na najwyższym poziomie.

Koncerty w Dom Muzyki i Tańca

W Domu Muzyki i Tańca organizowane są liczne koncerty. Do tej pory na deskach obiektu występowali artyści tacy jak: Leonard Cohen, Buena Vista Social Club, Chris Botti, B.B. King, José Carrerasa, Plácido Domingo i wielu innych. Od 1992 roku w Domu Muzyki i Tańca organizowane są liczne koncerty Serce za serce organizowane przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Co więcej,, w obiekcie odbywają się liczne występy grup kabaretowych – organizowana była Polska Noc Kabaretowa czy też spektakle, jak Żona potrzebna od zaraz czy też Szalone Nożyczki.

Bilety Dom Muzyki i Tańca

Dom Muzyki i Tańca planuje w najbliższym czasie szereg wydarzeń kulturalnych z udziałem znanych artystów. Jeśli nie chcesz przegapić koncertu swojego ulubionego zespołu – śledź kalendarium wydarzeń na naszej stronie TicketClub.pl i kup bilety, które pozwolą Ci przenieść się w wyjątkowy klimat!

16.05: STREFA PLAŻA - JuweCzwartek - Nocny Kochanek | Bracia Figo Fagot | Majka Jeżowska | Łydka Grubasa - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
16.05: STREFA PLAŻA - JuweCzwartek - Nocny Kochanek | Bracia Figo Fagot | Majka Jeżowska | Łydka Grubasa
minutę temu