Filharmonia Częstochowska

Filharmonia Częstochowska została założona w latach 1955 – 1965 przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie. Filharmonia powstała w miejscu spalonej w 1939 roku Nowej Synagogi. Wiele koncertów muzycznych organizowane było w gmachu Teatru Miejskiego, jeszcze przed wydarzenie, w którym otrzymała własną siedzibę przy ul. Wilsona 16.

Tomasza Wilsona 16, 42-200 Częstochowa
https://www.filharmonia.com.pl

Wydarzenia w Filharmonia Częstochowska

Powstanie Domu Kultury „Filharmonia” miało ogromny wpływ na wzrost zainteresowania światowej sławy dyrygentów i solistów, którzy chętnie odwiedzali Częstochowę. Na scenie organizowane były koncerty jak i prestiżowe festiwale – Ogólnopolski Festiwal Jeunesses Musicales czy też Festiwal Muzyki Młodzieżowej. Przełomowym momentem dla obiektu był rok 1976 – to wówczas utworzono województwo częstochowskie, a obiekt zwany Orkiestrą stał się Filharmonią Częstochowską. To w tym momencie zwiększeniu uległa ilość organizowanych koncertów, ale też charakter i przeznaczenie wnętrza. Wydarzenia organizowane na terenie filharmonii wzbogacone zostały o koncerty dla dzieci i młodzieży, recitale bądź też kameralne występy muzyczne. Ważnym wydarzeniem w Filharmonii jest Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana, który p oraz pierwszy został zorganizowany w 1997 roku.

Koncerty w Filharmonia Częstochowska

Jak już wspomniano, Filharmonia Częstochowska organizuje liczne wydarzenia muzyczne, do których możemy zaliczyć koncerty symfoniczne, kameralne, przedstawienia baletowe, operowe, operetkowe a także spektakle komediowe i dramatyczne. Wśród zorganizowanych wydarzeń możemy wymienić m.in. Klatka dla ptaków, Przebój sezonu, Koncert przy świecach, Gala Operetkowo Musicalowa, FEEL harmony – poczuj klimat! i wiele, wiele innych wydarzeń.

Bilety Filharmonia Częstochowska

Sprawdź kalendarium wydarzeń w Filharmonii Częstochowskiej i kup bilety na nadchodzące wydarzenia sezonu, które już teraz dostępne są w serwisie TicketClub.pl. Zapewniamy szybką i bezpieczną transakcję, która pozwoli Ci spędzić miło czas!

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
4 minuty temu