Filharmonia im. M. Karłowicza

Filharmonia im. M. Karłowicza zlokalizowana jest w Szczecinie, przy ul. Małopolskiej. To jeden z ważniejszych obiektów na kulturalnej mapie regionu. Filharmonia mieści się w nowoczesnym budynku, który wyróżnia nie tylko niespotykany design, ale również niesamowita akustyka wnętrz.

Małopolska 48, 70-515 Szczecin
http://filharmonia.szczecin.pl

Wydarzenia w Filharmonia im. M. Karłowicza

Pomimo iż orkiestra szczecińska powstała w 1948 roku, to jednak nie od początków swojej działalności występowali w obecnej siedzibie. W początkowym etapie działalności występowali podczas licznych gościnnych występów m.in. w remizie tramwajowej, Państwowych Zakładach Konfekcyjnych czy też w kinie Bałtyk. Dopiero w 1953 roku przestali się tułać i swoje występy rozpoczęli w Państwowej Filharmonii w Szczecinie. To wówczas scena została poszerzona o występy artystów światowej sławy – przybywały gwiazdy z Izraelu, Argentyny, Francji a także Japonii. Na scenie Filharmonii wystąpili najwybitniejsi kompozytorzy polscy – Krzysztof Komeda, a także Jan Ptaszyn Wróblewski. W 1971 roku, na terenie filharmonii odbył się koncert moskiewskiej Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Radia i Telewizji. Udział w koncertach organizowanych na terenie Filharmonii to ogromne wydarzenie, organizowane na najwyższym poziomie.

Koncerty w Filharmonii im. M. Karłowicza

Na terenie filharmonii odwiedzający goście mogli usłyszeć na żywo muzykę zespołu Queen, Krzysztofa Cugowskiego, zespołu Mikromusic, Wilki, Paweł Domagała, Michał Szpak, Alicja Majewska, czy też Aga Zaryan. Na terenie filharmonii odbywa się również Koncert Noworoczny Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej. Szeroki wybór wydarzeń z pewnością przypadnie Państwu do gustu!

Bilety Filharmonia im. M. Karłowicza

Sprawdziłeś kalendarz wydarzeń? Kup bilety na wybrane wydarzenie za pomocą systemu TicketClub.pl oraz zyskaj pewność, że bilet jest Twój i nie zabraknie miejsca dla Ciebie, podczas długo wyczekiwanego koncertu.

Furia + Totenmesse + RongWrong - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Furia + Totenmesse + RongWrong
5 minut temu