Garnizon Modlin / Twierdza Boyen

Twierdza Boyen to twierdza swoim kształtem przypominająca gwiazdę, będąca wyjątkowo ważnym obiektem strategicznym. Twierdza zlokalizowana jest w zachodniej części Giżycka, na terenie wąskiego przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami mazurskimi – jeziorem Kisajno i jeziorem Niegocin.

Nowy Dwór Mazowiecki, , Giżycko

Wydarzenia w Garnizon Modlin / Twierdza Boyen

Twierdza została zbudowana w latach 1844-1856 w wyniku rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV. Twierdza została zbudowana z myślą o załodze żołnierzy liczącej około 3000 osób. W 1994 r. większa część twierdzy została przekazana przez miasto na rzecz Towarzystwa Miłośników Twierdzy Boyen. Towarzystwo postawiło na zagospodarowanie terenu twierdzy oraz zapewnienie całodobowego nadzoru. W wyniku zagospodarowania terenu, część obiektu została przeznaczona do zwiedzania – zwiedzanie odbywa się wyznaczonymi ścieżkami oraz przy udziale przewodników. Dodatkowo, przy Bramie Giżyckiej, w koszarowcu została przeznaczona pod schronisko młodzieżowe i muzeum. Do najważniejszych wydarzeń organizowanych w Twierdzy Boyen zaliczyć należy rekonstrukcje historyczne, zloty motocykli a także licznie organizowane koncerty w amfiteatrze w Rawelinie.

Koncerty w Garnizon Modlin / Twierdza Boyen

Na terenie Twierdzy odbywają się regularnie liczne wydarzenia artystyczne, z udziałem znanych artystów. Do tej pory, publiczność mogła brać udział w koncertach, takich jak: Giżycko Na Fali Disco, Mazury Hip Hop Festiwal, Kruk, Mesajah i Cleo, Michał Szpak, Flash Creep, O.S.T.R oraz wielu innych wykonawców. To jednak nie wszystko – Twierdza Boyen planuje kolejne występy!

Bilety Garnizon Modlin / Twierdza Boyen

Chcesz wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym na terenie twierdzy? Sprawdź kalendarium wydarzeń na stronie TicketClub.pl i kup bilet! Nie pozwól by ominęły Cię wyjątkowe rytmy muzyki, ale i klimat miejsca!

Ania Dąbrowska - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Ania Dąbrowska
19 minut temu