Hala Urania

Hala Urania to obiekt widowiskowo-sportowy zlokalizowany w Olsztynie, przy Al. Marsz. Piłsudskiego. Na terenie hali organizowane są liczne rozgrywki sportowe ale też wydarzenia kulturalno-artystyczne, których zadaniem jest rozwój kulturalny mieszkańców miejscowości.

al. Piłsudskiego 44, 11-041 Olsztyn

Wydarzenia w Hala Urania

Hala Urania została oddana do użytku w 1978 roku podczas obchodów ogólnopolskich dożynek. Można powiedzieć, że budowa obiektu była jedną z trzech najważniejszych inwestycji sportowych miasta w ówczesnym czasie. Budowa Hali Urania odbyła się po uzyskaniu zgody I Sekretarza Komitetu Wojewódzkiego. Projekt hali został przygotowany przez Wiesława Piątkowskiego oraz Henryka Gotz. Chcąc zmniejszyć koszty realizacji ale też skrócić czas budowy, by zdążyć przed dożynkami, podczas budowy obiektu wzorowano się inną, znacznie mniejszą halą w Olsztynie. Na terenie hali organizowane są liczne wydarzenia kulturalne jak i rozgrywki sportowe. Widzowie mogą wziąć udział w koncertach ale też targach i wystawach. Chcąc zapewnić widowni jeszcze lepsze warunki podczas imprez masowych, w 2016 roku rozstrzygnięto konkurs na projekt przebudowy hali, dzięki któremu zyskała ona dodatkowe 3000 miejsc na widowni.

Koncerty w Hala Urania

Na terenie hali organizowane są liczne koncerty znanych gwiazd polskiej ale i zagranicznej sceny muzycznej. Organizowane są również występy grup kabaretowych jak i spektakle. Do ważniejszych wydarzeń możemy zaliczyć: Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy, Prime Orchestra czy też Koncert Muzyki Filmowej. W Hali Urania odbyła się również Polska Noc Kabaretowa 2018 podczas której widownia mogła podziwiać zespoły kabaretów: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Nowaki bądź też Kabaret Skeczów Męczących.

Bilety Hala Urania

Nie przegap kolejnych wydarzeń w Hali Urania! Kup bilety już dziś za pomocą serwisu biletowego TicketClub.pl. Na stronie nie tylko szybko i sprawnie kupisz bilety, ale co istotne – możesz na bieżąco śledzić aktualne kalendarium wydarzeń!