Kieleckie Centrum Kultury

Kieleckie Centrum Kultury to jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych zlokalizowanych na terenie regionu kieleckiego. Obiekt zlokalizowany jest w gmachu przy Placu Moniuszki 2B w Kielcach.

pl. Moniuszki 2B, 25-334 Kielce

Wydarzenia w Kieleckie Centrum Kultury

Budowa obiektu rozpoczęła się w połowie lat 70 XX wieku. W początkowej wersji, obiekt miał pełnić funkcję nowego gmachu Teatru im. St. Żeromskiego. Ostatecznie, w 1992 roku inwestycja została przejęta przez władze miasta, które zdecydowały się uruchomić w obiekcie Kieleckie Centrum Kultury. Prace budowlane przy obiekcie trwały aż do 2002 roku, jednak już w tym samym czasie, instytucja prowadziła działalność kulturalną. Inauguracja dużej sceny w Centrum Kultury odbyła się w 1996 roku. Kieleckie Centrum Kultury ma bogaty repertuar wydarzeń, który realizowany jest m.in. poprzez aktywność „Sceny Autorskiej Studio”, a także poprzez alternatywny teatr „Pegaz”. Dodatkowo, w KCK organizowane są liczne koncerty, które odbywają się na dwóch scenach, wyposażonych w nowoczesny i profesjonalny sprzęt.

Koncerty w Kieleckie Centrum Kultury

W obiekcie organizowane są liczne wydarzenia kulturalne w postaci koncertów bądź też wieczorów kabaretowych. Na scenie centrum wystąpiły gwiazdy takie jak Michał Bajor, Grzegorz Turnau, Wojtek Mazolewski, Paweł Domagała, Igor Kwiatkowski, Stare Dobre Małżeństwo, Alicja Majewska, Varius Manx czy też Kasia Kowalska i wiele więcej. Na scenie obiektu odbyły się również spektakl Krzyżacy, Czarna Komedia, Pikantni oraz wiele innych. Ciekawą atrakcją są również organizowane wieczory kabaretowe czy też stand-upy.

Bilety Kieleckie Centrum Kultury

Chcesz wziąć udział w jednym z ciekawszych wydarzeń organizowanych przez Kieleckie Centrum Kultury? Śledź kalendarz wydarzeń w serwisie TicketClub.pl, w którym możesz również kupić bilety na wybrane wydarzenie! Wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo!

Sorry Boys - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Sorry Boys
3 minuty temu