Kinoteatr Adria

Kinoteatr Adria jest bydgoskim ośrodkiem kultury, który łączy w sobie cechy tradycyjnej sceny teatralnej ale też sali kinowej. Obiekt kontynuuje tradycję kulturalną od 1867 roku, od momentu gdy Bractwo Strzeleckie w Bydgoszczy zainicjowało budowę domu towarzyskiego przy ul. Toruńskiej 30.

Toruńska 30, 85-001 Bydgoszcz

Wydarzenia w Kinoteatr Adria

W początkowej wersji obiekt był miejscem w którym odbywały się spotkania stowarzyszeń, obrady a także wybory władz miejskich. W obiekcie organizowano również liczne spektakle teatralne oraz widowiska muzyczne. W związku z rosnącym zainteresowaniem zadecydowano o rozbudowie obiektu. Do budynku regularnie dobudowywano kolejne części – ogród, cyrk, pawilony. Dzięki wszystkim pracom, już pod koniec XIX wieku, kinoteatr był jednym z najbardziej uczęszczanych rozrywkowych miejsc w Bydgoszczy. Warto wspomnieć, iż podczas dwudziestolecia międzywojennego, ośrodkiem kierowało Bydgoskie Towarzystwo Strzeleckie a później Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Wbrew pozorom, okres ten był czasem rozwoju kulturalnego i towarzyskiego życia miasta, miejscem zabaw ale i edukacji najmłodszych. Po wybuchu wojny, działalność obiektu została przerwana i wznowiono ją dopiero w połowie lat 50. W pierwszym okresie w obiekcie miejsce miał Wojewódzki Ośrodek Kultury, dopiero później powstał Kinoteatr Adria.

Koncerty w Kinoteatr Adria

Współczesny układ amfiteatru pozwala pomieścić blisko 400 widzów. W repertuarze obiektu znajdą Państwo spektakle zarówno dla dzieci jak i dorosłych a także występy zespołów kabaretowych, koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej oraz wiele innych imprez tanecznych. Na deskach sceny wystąpiły gwiazdy takie jak: Maleńczuk, TOBY, Artes Ensamble i wiele więcej.

Bilety Kinoteatr Adria

Nie przegap najważniejszych wydarzeń w Kinoteatr Adria! Śledź kalendarium wydarzeń na stronie TicketClub.pl – w przypadku pojawienia się interesujących Cię wydarzeń, możesz kupić również bilety w naszym serwisie!

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II
8 minut temu