Basia - bilety

Basia

Polska piosenkarka wykonująca muzykę łączącą w sobie współczesny jazz i pop, która jest pełna charakterystycznego, południowoamerykańskiego brzmienia. Swoją karierę rozpoczynała w popularnych zespołach, jednak ostatecznie zdecydowała o rozpoczęciu kariery solowej. Jest jedynym polskim wykonawcą, którego utwór znalazł się na amerykańskiej liście przebojów „US Top 40”, jeden z jej albumów zyskał status platynowej płyty w Ameryce.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Opis zespołu Basia

Skład zespołu Basia

 • Basia Trzetrzelewska – wokal
 • Danny White – klawisze
 • Giorgio Serci – gitara
 • Andres Lafone – bas
 • Ian Kirkham – saksofon, klawicze
 • Marc Parnell – perkusja.

Kup bilety na koncert Basia i przenieś się w wyjątkowy, muzyczny klimat!

Początki działalności

Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w polskich zespołach w latach 60i 70. W 1981 roku zdecydowała się wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie sławę zdobyła jako wokalistka zespołu Matt Bianco. Już kilka lat później Basia, wraz z partnerem Dannym White postanowili odejść z grupy i skupić się na karierze solowej artystki. Dzięki nagraniu dla dużego koncernu Epic Records, już w latach 1987-1995 mogła pochwalić się ogromną popularnością i światowym sukcesem. Jej dwa pierwsze albumy uzyskały certyfikat platynowych płyt. Z powodów osobistych, piosenkarka miała dłuższą przerwę w twórczości. Do muzyki powróciła w 2008 roku i od tego czasu cieszy się niezmienną popularnością na światowej scenie muzycznej, ale też podczas tras koncertowych.

Albumy studyjne

 • Time and Tide (1987)
 • London Warsaw New York (1990)
 • The Sweetest Illusion (1994)
 • It's That Girl Again (2009)
 • Butterflies (2018)

Zapowiedzią ostatniego albumu artystki był singiel “Matteo”, który wprowadzał w całkiem inny, wyjątkowy klimat. Wielu uważa wręcz, że to pierwszy, w pełni jazzowy materiał Basi. W utworach znajdą Państwo brzmienia wielu żywych instrumentów i akustycznych aranżacji. Artystka zdecydowanie odbiega od mocnych fraz a stawia na uśmiech i słońce. Zdecydowanie jest to letni oraz wyjątkowo lekki krążek, który wielu przypadł do gustu.

Bilety na koncert Basia dostępne są już w sprzedaży!

Światowej sławy artystka i właścicielka wspaniałego, trzyoktawowego głosu to nasza duma narodowa. Basia, jako jedyna Polka, znalazła się na liście przebojów “US Top 40”, a jej debiutancki album “Time and Tide” pokrył się platyną w Stanach Zjednoczonych. W swoich jazzowo-popowych utworach Basia inspiruje się muzyką Południowej Afryki, w szczególności sambą i bossa novą. Nie stroni od soulowych i swingowych brzmień. Koncert Basi to prawdziwe muzyczne wydarzenie, nie tylko dla miłośników jazzu.

Weekend ze Świetlikami · Karnet - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Weekend ze Świetlikami · Karnet
3 minuty temu