Błażej Król

Polski muzyk, kompozytor, autor piosenek, ale i wokalista. Popularność zyskał dzięki występom w zespole Kawałek Kulki. Niewielu artystów można porównać do jego twórczości w kategorii „piosenka po polsku”. Jest nie tylko świetnym tekściarzem, ale też hipnotyzującym frontmenem, który jednoczy publiczność podczas licznych koncertów.

Opis zespołu Błażej Król

Skład zespołu Błażej Król

  • Błażej Król – wokal, gitara, Sammler
  • Bartosz Matuszewski – gitara, Sammler
  • Michał Wdowikowski – perkusja

Kup bilety na koncert Błażej Król i poznaj solowe brzmienia artysty!

Początki działalności

Młody artysta jest jednym z ciekawszych twórców muzyki niezależnej. Swoją działalność muzyczną rozpoczął już w wieku 20 lat. Komponuje i wykonuje piosenki, których tekst napisał on sam. Jego twórczość można porównać do estetyki piosenki poetyckiej czy też poezji śpiewanej. W swoim artystycznym dorobku może pochwalić się nagrywaniem utworów wraz z zespołem Kawałek Kulki, UL/KR czy też Kobieta z Wydm. Po kilku aktywnych latach uczestnictwa w zespołach zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery. Na scenie przybiera różne wizerunki. Dzięki swojej charyzmie z nadwrażliwca dość szybko przemienia się w romantyka a jeszcze innym razem w zwykłego chłopaka z sąsiedztwa.

Albumy studyjne

  • Nielot (2014)
  • Wij (2015)
  • Przez sen (2016)
  • Przewijanie na podglądzie (2018)

Album „Nielot” był pierwszą solową płytą artysty, która łączy w sobie wszystkie poszukiwania stylistyczne wokalisty. W utworach łączy ambientowe tła z melodyjnością, eksperymenty zamienia w klasyczne piosenki, których nie do końca zrozumiałe treści stają się jednak pięknie brzmiącymi utworami. Krążki Króla to połączenie brzmień syntezatorów, przetworzonych sample przeróżnych instrumentów. Jego twórczość wiele osób porównuje nawet do brzmień starych kaset.

Bilety na koncert Błażej Król to nie lada gratka dla fanów!

Daria Zawiałow / Helsinki Tour! - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Daria Zawiałow / Helsinki Tour!
6 minut temu