Kwiat Jabłoni - bilety

Kwiat Jabłoni

Duet stworzony przez siostrę i brata, tworzący folkowo-popowe brzmienia. Ich twórczość łączy w sobie fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Pomimo iż na swoim koncie mają krótką działalność artystyczną, zyskali ogromną popularność dzięki utworowi „Dziś pójdę późno spać”, który w serwisie YouTube ma już ponad 5 milionów wyświetleń.

Skład zespołu Kwiat Jabłoni

 • Kasia Sienkiewicz – wokal, fortepian,
 • Jacek Sienkiewicz – wokal, mandolina.

 • Chcesz pomóc im rozwinąć skrzydła? Kup bilety na Kwiat Jabłoni!

  Początki działalności

  Jak już wspomniano, zespół muzyczny stworzyło rodzeństwo. Pomimo iż na rynku muzycznym istnieją od niedawna – marzec 2018 roku, to mogą się pochwalić świetnie przyjętymi koncertami chociażby w warszawskiej stodole. Największym hitem okazał się ich utwór „Dziś pójdę późno spać”. Pomysł oparcia twórczości na fortepianie i mandolinie zaczerpnęli z nowego projektu amerykańskich muzyków Brada Mehldau’a i Chrina Thile. Dzięki połączeniu elektronicznej perkusji udało im się stworzyć niezwykle nowoczesne brzmienia. Krytycy twierdzą, iż tworzą muzykę oscylującą między lekkością folku a kolorytem uzyskanym dzięki popowym brzmieniom. Podczas tworzenia stawiają na żywe dźwięki.

  Albumy studyjne

 • Niemożliwe (2019)

 • Ich pierwszy, debiutancki krążek Niemożliwe w ciągu pierwszego tygodnia znalazł się na 7 pozycji list sprzedaży OLiS. Ważnym osiągnięciem młodego zespołu jest również znalezienie się na liście przebojów Programu III Polskiego Radia oraz Radia Warszawa. Ich debiutancki album tylko potwierdza, że na polską scenę wkroczył nieprzeciętny i niezwykle intrygujący zespół, który pomimo prostej estetyki, zwraca uwagę mieszanką gatunkową muzyki. Utwory znajdujące się na płycie to melodyjne, ciepłe i przytulne brzmienia, pozwalające oddać się błogiej przyjemności po codziennych trudach. Warto dodać, że artyści świetnie bawią się dźwiękami, nie bojąc się zmian. Płyta składa się zarówno z subtelnych, jak i żywych, zaskakujących kawałków, pomimo że w swojej twórczości opowiadają o rzeczach niełatwych. Trudny temat potrafią opowiedzieć niezwykle delikatnie, niczym poezja śpiewana.

  Przenieś się w ich radosne klimaty i kup bilety na Kwiat Jabłoni!

  Zespół Kwiat Jabłoni tworzą Kasia i Jacek Sienkiewicz. Rodzeństwo wspólnie śpiewa i komponuje folkowo-popowe utwory od 2018 roku. Ich piosenka “Dziś późno pójdę spać” zrobiła duże wrażenie na polskich słuchaczach i zyskała przychylność krytyków. Gazeta Wyborcza wyróżniła ich na 3. miejscu w plebiscycie Sanki 2019, jak jeden z najciekawszych nowych twarzy polskiej sceny muzycznej. Nietypowe połączenie fortepianu, mandoliny i perkusji z oryginalnym wokalem można usłyszeć na koncertach Kwiatu Jabłoni.

  Raz Dwa Trzy - zdjęcie główne wydarzenia

  Fan kupił bilet na
  Raz Dwa Trzy
  14 minut temu