Organek

Polski zespół muzyczny, grający muzykę z gatunku rocka alternatywnego. Formacja powstała w 2013 roku, z inicjatywy Tomasza Organka. Wokalista ten zdobył dużą popularność, koncertując z zespołem SOFA.

Opis zespołu Organek

Obecnie grupę Organek tworzą:
  • Adam Staszewski — gitara basowa
  • Tomasz Organek — gitara, wokal
  • Robert Markiewicz — perkusja
  • Tomasz Lewandowski — instrumenty klawiszowe
Debiutem formacji Organek jest album pt. „Głupi”, który ukazał się 12 maja 2014 roku, wydany przez wytwórnię muzyczną Mystic Production. W nagraniach brał udział klawiszowiec Tomasz Lewandowski, który potem dołączył do oficjalnego składu grupy. Album dotarł aż do 7 miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Produkcja została pozytywnie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Premierę płyty zapowiedziały single „Nie lubię” i „Kate Moss”, które trafiły do rąk fanów 28 kwietnia 2014 roku. Utwór „Kate Moss” znalazł się na szczycie zestawienia: „Najlepsza rockowa dwudziestka” programu Eska Rock. Pierwszy album formacji Organek zaprezentowano m.in. podczas trasy koncertowej Męskie Granie i festiwali : Orange Warsaw Festival oraz Behind The Trees.

Organek — rozwój grupy

W lutym 2015 roku płyta „Głupi” otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego: Fryderyka. Na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia długo utrzymywały się takie utwory jak: „Głupi ja”, „O, matko!” i „Italiano”. 8 listopada 2017 album „Głupi” okrył się platyną, sprzedając się w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy.

4 listopada 2016 roku, Organek wydał nową płytę długogrającą pt. „Czarna Madonna”.. Produkcja rodzi wiele kontrowersji, a utwór „Czarna Madonna” przez niektórych uznawany jest za obrazoburczy. Gościnnie na płycie można usłyszeć Adama „Nergala” Darskiego, lidera zespołu Behemoth. 10 października 2016 roku ukazał się pierwszy singel, zapowiadający ten album pt. „Mississippi w ogniu”.
Wpisy na blogu
Snatam Kaur - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Snatam Kaur
6 minut temu