6 piosenek w sam raz na początek wiosny

25 Marzec 2019
Bilety na Nosowska - wiosenne przegląd miuzyczny

Wiosna to nie tylko dłuższy dzień, wyższa temperatura i kwiaty. To także nowa energia i motywacja do działania. Zobaczcie nasze zestawienie wiosennych piosenek, które wprawią Was w dobry nastrój.

Zaczniemy od klasyki. Choć„Wiosna” Antonio Vivaldiego powstała około 1720 roku, to do tej pory nikomu nie udało się tak pięknie uchwycić radości odradzającego się do życia świata. Słuchając tego koncertu ma się wrażenie, że mistrz słyszał coś, co dlazwykłego śmiertelnika jest nieuchwytne. W tych dźwiękach jest sama esencja wiosny – radość, pęd do życia, energia. Propozycja nie tylko dla wielbicieli klasyki.

Nie ma chyba w Polsce osoby, która choć raz nie usłyszała piosenki „Wiosna - ach to ty”. A jeśli jest, to musiała urodzić się całkiem niedawno ;) Być może nie każdy z Was wie, kto jest autorem tego utworu, ale prawdopodobnie każdy go słyszał. Jeśli oryginalny utwór Marka Grechuty nieco Wam się osłuchał, może bardziej przypadnie Wam do gustu jego uwspółcześniona wersja. Zobaczcie, jak brzmi wiosna według duetu Wet Fingers.

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć króla! Elvis Presley i jego wiosenna gorączka porwie Was do świata, w którym kwitną kwiaty, latają motyle, a Waszym jedynym zmartwieniem będzie to, kogo wziąć na przejażdżkę kabrioletem ;)

Pójdźmy teraz w kierunku nieco bardziej alternatywnych brzmień. „Wiosna” zespołu Zabili Mi Żółwia to mocna dawka energii. Naładujcie swoje akumulatory i zacznijcie wiosnę w rytmach ska.

Nikt nie potrafi tak pięknie opowiedzieć o czymś, nie mówiąc o tym wprost, jak Kasia Nosowska. Artystka to mistrzyni metafor trafionych w punkt. Choć w tym utworze słowo „wiosna” nie padło ani raz, to przecież wiadomo, że „ta zima kiedyś musi minąć. Zazieleni się, urośnie kilka drzew.”

https://www.youtube.com/watch?v=pd1wWfa9BAM

Wiosną wszystkocieszy dużo bardziej niż zwykle. Nawet deszcz może być powodem do radości, czego wyraz dają artyści z The Go-Betweens. Jednak nie jest to lekka i banalna piosenka o spadających na głowę kroplach wody. Warto przyjrzeć się jej uważniej, bo kryje się tu niespodzianka.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

10.08.2024 | Bilety od 99 PLN
Muzyczny Kazimierz: N...
Muzyczny Kazimierz, Kazimierz Dolny
Furia + Totenmesse + RongWrong - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Furia + Totenmesse + RongWrong
7 minut temu