Młodzi i zdolni polscy artyści

27 Styczeń 2020

Niektórzy kochają klasyków polskiej sceny. Nie ma w tym nic dziwnego - lubimy to, co znamy. Jednak od czasu do czasu przydaje się powiew świeżości. Zobaczcie, kto teraz szturmem podbija polską scenę muzyczną. Poznajcie młodych, zdolnych artystów, którzy nie boją się tworzyć po swojemu.

Kwiat Jabłoni

To duet nie tylko muzyczny, ale i rodzinny, zespół bowiem tworzą brat i siostra. Kasia i Jacek Sienkiewicz muzykę mają we krwi, a zbieżność nazwisk z liderem Elektrycznych Gitar nie jest przypadkowa. Muzykują od dawna, ale jako duet pod nazwą “Kwiat Jabłoni” funkcjonują od 2018 roku. Staż wydaje się krótki. Jednak niech cię to nie zmyli! Utwór „Dziś pójdę późno spać”, dzięki któremu zyskali ogromną popularność, w serwisie YouTube ma już ponad 12 milionów wyświetleń!

Ich debiutancki album “Niemożliwe” ukazał się 1 lutego 2019 roku i od razu wskoczył na 7. pozycję list sprzedaży OLiS. Gazeta Wyborcza ponadto wyróżniła duet na 3. miejscu w plebiscycie Sanki 2019, jako jednych z najciekawszych nowych postaci polskiej sceny muzycznej.

Ich brzmienie to połączenie lekkiego folku z dźwięcznym popem. Niezwykle lekki, a zarazem oryginalny i niebanalny efekt zyskują dzięki oparciu swojej twórczości na fortepianie i mandolinie. Nowoczesnego charakteru dodaje im elektryczna perkusja. To wszystko trzeba usłyszeć na żywo, aby poznać ich energię i wyjątkowy charakter. Kup bilet na Kwiat Jabłoni już teraz!

Ralph Kamiński

Dlaczego niektórzy artyści w bardzo młodym wieku osiągają sukces? Dlatego, że bardzo szybko zaczynają na ten sukces pracować. Tak właśnie było z Ralphem, a właściwie Rafałem, Kamińskim. Śpiewa bowiem od 11 roku życia, kiedy to rozpoczął zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury. Uczył się także w tym czasie w szkole muzycznej. Edukację kontynuował na wokalistyce na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował także na Wydziale Popu na Uniwersytecie Muzycznym „Codarts” w Rotterdamie.

Tyle, jeśli chodzi o edukację. A jak wyglądały jego początki na komercyjnym rynku muzycznym? Swoją karierę rozpoczął w 2011 roku, kiedy to jego utwór „The Hill” zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Carpathia 2011”. Tam został dostrzeżony przez Marka Kościkiewicza, który zaproponował mu współpracę menedżerską. Próbował swoich sił w programach muzycznych “Szansa na sukces” oraz “X Factor”. Jednak dopiero współpraca z zespołem My Best Band In The World nadała jego karierze rozpędu. W 2016 roku Ralph Kamiński wydał swój pierwszy solowy album “Morze”, który był bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Zaczął też występować na wielkich polskich scenach. W 2016 roku zagrał w Opolu, w 2017 roku na Open’er Festival, w 2018 roku na Orange Warsaw Festival, a w 2019 roku na Pol’and’Rock Festival. W ubiegłym roku także wydał kolejny album “Młodość”.

Poza wielkimi scenami, Rapha Kamińskiego można też spotkać na bardziej kameralnych koncertach. I to najlepsza wersja jego muzyki, jaką można usłyszeć. Tworzy bowiem to, co określa się mianem artystycznego popu. Do tego dodaje elementy muzyki filmowej, w której nie brakuje charakterystycznych dźwięków skrzypiec i fortepianu. Całości tworzy niezwykle magiczny charakter, który najlepiej brzmi na studyjnych koncertach. Na najbliższy, w Klubie Palladium w Warszawie, już można kupić bilety.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Degustacje - na Sand City Whisky Fest - III edycja - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Degustacje - na Sand City Whisky Fest - III edycja
12 minut temu