Lao Che - bilety

Lao Che

Zespół Lao Che to połączenie folku, piosenki aktorskiej oraz electro. Założycielami formacji byli: Mariusz„Denat” Dentst, wokalista, gitarzysta i autor tekstów oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski, perkusista Michał "Dimon" Jastrzębski, gitarzysta Michał Warzycki i klawiszowiec Filip "Wieża" Różański. Pierwowzór zespołu stanowiła grupa Koli.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Bilety na Lao Che

Lao Che wypracowało swój własny unikatowy styl. W tym zespole zderzyły się różne gatunki muzyczne takie jak: rock, folk, piosenka aktorska oraz elementy słuchowiska. Pierwszy album grupy to"Gusła" (tytuł pochodzi od obrzędów wywoływania duchów), który dotyczył tematyki polskiego średniowiecza. Nie odniosła ona jednak sukcesu.

Druga płyta - "Powstanie Warszawskie" już znacznie lepiej poradziła sobie na rynku. Motywem przewodnim płyty było powstanie 1944 roku. W warstwie tekstowej można było odnaleźć historie z Powstania, opowiedziane w ambitny i niestereotypowy sposób. Lao Che wykorzystał fragmenty wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ta płyta wyniosła zespół na piedestał polskiego rocka. Płyta zdobyła nominację do Fryderyków w kategorii „muzyka alternatywna”.

Wysoką pozycję na rynku osiągnął album "Gospel", który ujrzał światło dzienne w 2008 roku. Największy sukces osiągnął kawałek "Hydropiekłowstąpienie", trafiając na szczyt Listy Przebojów Trójki. Płyta łączyła takie gatunki muzyczne jak jazz, samba czy muzyka żydowska. Jest to najpopularniejsza płyta Loa Che, która sprawiła, że bilety na Lao Che wyprzedają się w szybkim tempie. Zespół osiągnął sukces komercyjny, sprzedając płytę w ponad trzydziestu tysiącach egzemplarzy, zdobywając status platynowej płyty. Lao Che otrzymało tak prestiżowe nagrody jak nagrodę Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, radiowej Trójki im. Mateusza Święcickiego czy grupa roku w serwisie internetowym infomuzyka.pl.

Inna płyta Lao Che to "Prąd stały / prąd zmienny", która była hołdem dla brzmień lat 80-tych. Największe przeboje tej płyty to "Czas" i "Życie jest jak tramwaj". Teledysk z tej płyty w 2010 roku został nagrodzony na Yach Film Festival za najlepszą animację. Zespół koncertował w Jarocinie, na Off, Heineken Open'er i na Przystanku Woodstock. W marcu 2011 zespół pojechał na koncerty na Wyspy Brytyjskie by potem wziąć udział w koncercie Męskie Granie m.in. z Voo Voo, Lechem Janerką i Leszkiem Możdżerem.

Lao Che to jeden z najciekawszych zespołów w Polsce. Ich muzyka łączy elementy rocka, folku, piosenki aktorskiej, elektro i słuchowiska. W intertekstualnych tekstach znajdziemy zarówno fragmenty przemówień Sikorskiego, jak i wiersze Baczyńskiego czy cytaty z Żeromskiego. W początkowym okresie twórczości zespół nawiązywał do polskiej kultury i obyczajów, zaczął stopniowo przeszedł wydarzeń historycznych. Koncerty Lao Che to muzyczna lekcja polskości, która opowiada o prawdziwym patriotyzmie.

The Dumplings Orkiestra - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
The Dumplings Orkiestra
14 minut temu