Muniek Staszczyk

Zygmunt Marek Staszczyk urodził się 5 listopada 1963 w Częstochowie, jest współzałożycielem i liderem zespołu T.Love. Brał udział w wielu projektach, w których współpracował z innymi artystami oraz grupami, takimi jak np. Maanam, Pidżama Porno, Kasia Nosowska, Zipera, Habakuk. Muniek Staszczyk był ambasadorem odbywających się w 2016 roku Światowych Dni Młodzieży.
Chcesz zobaczyć występ na żywo? Kup bilety na Muniek Staszczyk!

Muzyk pochodzi z Częstochowy, dorastał w robotniczej dzielnicy, na Rakowie. Muniek Staszczyk jest absolwentem częstochowskiego IV LO oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z kolegami z liceum założył w 1982 roku zespół T.Love. Wcześniej występował w zespole Atak, który później zmienił nazwę na Opozycja. Muniek Staszczyk współpracował przy projektach m.in. takich jak: Paul Pavique Movement, Szwagierkolaska czy np. Rege Inna Polish Stylee.

Muniek Staszczyk w 2001 roku otrzymał nagrodę Tęczowego Lauru za „konsekwentny pacyfizm i otwartość przekazywaną w twórczości artystycznej". 30 września 2009 roku artystę uhonorowano nagrodą III Programu Polskiego Radia za „25 lat niezależności, niespożytej energii, młodzieńczego entuzjazmu, wierności sobie i swojej muzyce”.

Bilety na Muniek Staszczyk

Muniek Staszczyk wystąpił w widowisku pt. „16.12.1981”, które odbyło się w 30 rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek" w Katowicach, widowisko wyreżyserowane było przez Łukasza Kobielę. Lider T.Love wziął także udział w filmie dokumentalnym z 2006 roku, pt. „Grzesiuk. Chłopak z ferajny”, poświęconym osobie Stanisława Grzesiuka.

6 maja 2012 roku odbył się w Częstochowie koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia debiutu muzycznego Staszczyka, w którym wzięli udział znani artyści: m.in. zespół Menhor, Kasia Kowalska, Piotr Machalica, Shamboo, Marek Piekarczyk, Stanisław Soyka, Martyna Jakubowicz, Adam Nowak.

Muniek Staszczyk życie prywatne

Od 1990 roku artysta żyje w związku małżeńskim, jego żoną jest Marta, z którą zaczął spotykać się w 1985 roku. Małżeństwo ma dwoje dzieci: Jana (ur. 1990) oraz córkę Marię (ur. 1993).
Daria Zawiałow / Helsinki Tour! - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Daria Zawiałow / Helsinki Tour!
47 minut temu