Lady Pank - bilety

Lady Pank

Lady Pank należy do grona najpopularniejszych oraz najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Założyli go we wrześniu 1981 roku we Wrocławiu dwaj muzycy: gitarzysta i kompozytor — Jan Borysewicz, występujący wcześniej z Budką Suflera oraz Andrzej Mogielnicki — główny autor tekstów piosenek Lady Pank. Wokalistą i liderem grupy został Janusz Panasewicz. Jednym z pierwszych utworów formacji była „Mała Lady Punk”, której zmodyfikowany nieznacznie tytuł stał się nazwą zespołu.

Koncerty Lady Pank:

Muzycy

Skład zespołu na przestrzeni lat ulegał wielu zmianom. W Lady Pank zawsze występował Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz. W okresie największej świetności formacji towarzyszyli im: Paweł Mścisławski (gitara basowa), Jarosław Szlagowski (perkusja) oraz Edmund Stasiak (gitara rytmiczna). W tym składzie grupa odnosiła spektakularne sukcesy. Największa popularność zespołu przypada na lata 1983-1986.

Chcesz zobaczyć, jak grupa prezentuje się na żywo? Kup bilety na Lady Pank!

Największe przeboje Lady Pank to:

  • „Kryzysowa narzeczona”,
  • „Zakłócenie porządku”,
  • „Minus 10 w Rio",
  • „Mniej niż zero”,
  • „Vademecum skauta”,
  • „Zamki na piasku”,
  • „Fabryka małp”,
  • „Wciąż bardziej obcy”.

Bilety na Lady Pank to wielka gratka dla fanów. Zdobądź je!

W historii Lady Pank zupełnie wyjątkowy był rok 1983, w czasie którego zespół zagrał ponad 360 koncertów (m.in.: na KFPP w Opolu oraz na Rock Arenie w Poznaniu). Formacja konkurowała wtedy z takimi zespołami jak Maanam, Oddział Zamknięty, Bajm, Lombard, Republika i Perfect.

W listopadzie 1983 Lady Pank wystąpił na galowym koncercie w Hali Gwardii w Warszawie, wydarzenie zarejestrowała TVP. Wybrzmiały wtedy takie hity zespołu jak : „Tańcz głupia tańcz", „Zamki na piasku", „Wciąż bardziej obcy", „Kryzysowa narzeczona", „Moje Kilimandżaro” oraz „Vademecum skauta". Wszystkie utwory, prócz „Tańcz głupia tańcz", znalazły się na debiutanckim krążku pt. „Lady Pank”, który ukazał się w sprzedaży pod koniec 1983 roku. Krytycy muzyczni porównywali brzmienie tego albumu do muzyki popularnej na świecie grupy The Police.

Formacja, która powstała na początku lat 80., zaliczana jest do grona największych polskich zespołów rockowych. Ich największe przeboje, takie jak “Kryzysowa narzeczona”, “Zamki na piasku” czy “ Mniej niż zero” zna chyba każdy. W ciągu swojej muzycznej działalności Lady Pank wydali ponad 20 płyt, a w szczytowym momencie kariery, czyli w 1983 roku, zagrali aż 360 koncertów. Zespół występuje do dziś z niesłabnącą energią – koncerty Lady Pank to sentymentalny powrót do początków polskiego rocka.