Kasia Kowalska

Polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Na polskiej scenie występuje od lat dziewięćdziesiątych, jej utwory są zawsze emocjonalne i bardzo szczere. Artystka najczęściej wykonuje piosenki rockowe i pop, często odbywa trasy koncertowe. Wielokrotnie zdobywała najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce, jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju.
Najbardziej znane utwory Kasi Kowalskiej to m.in.:
  • „Jak rzecz”,
  • „A to co mam”,
  • „Chcę znać swój grzech”,
  • „Coś optymistycznego”,
  • „Co może przynieść nowy dzień”,
  • „Antidotum”,
  • „Pieprz i sól”,
  • „Spowiedź”.
Chcesz zobaczyć artystkę na żywo? Kup bilety na Kasia Kowalska!

Artystka urodziła się 13 czerwca 1973 roku w Sulejówku. Od dzieciństwa interesowała się muzyką i marzyła o śpiewaniu. Zanim rozpoczęła solową karierę, występowała z takimi zespołami jak np. Piersi, Human, Fatum czy Talking Pictures. Została zauważona podczas koncertu odbywającego się z okazji Dnia Dziecka, wypatrzyła ją Katarzyna Kanclerz z Izabelin Studio (obecnie Universal Music Polska) i Kasia Kowalska wkrótce podpisała z wytwórnią kontrakt.

12 września 1994 wokalistka wydała swoją debiutancką płytę studyjną, zatytułowaną „Gemini”, odbyła też trasę koncertową z inną znaną artystką – Edytą Barosiewicz. Single z „Gemini” trafiły na czołowe miejsca polskich list przebojów, album odniósł komercyjny sukces i pokrył się podwójną platyną. Już na progu swojej kariery Kasia Kowalska zdobyła znaczące wyróżnienia, takie jak m.in. Fryderyk '94 w kategorii Debiut Roku, albo tytuł Największej Nadziei Polskiego Rocka od wydawnictwa „Tylko rock”. Oprócz Fryderyków otrzymywała Superjedynki oraz zdobyła nagrodę MTV European Music Awards . Do sprzedaży trafiło już ponad milion jej płyt, każde wydawnictwo Kasi Kowalskiej osiągało złoty lub platynowy status. Na przestrzeni lat wokalistka dojrzewała emocjonalnie i artystycznie, nie zmieniła się jednak jej wielka wrażliwość, pasja i miłość do muzyki.

Bilety na Kasia Kowalska to gratka dla fanów. Zdobądź je!
Wpisy na blogu
Daria Zawiałow / Helsinki Tour! - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Daria Zawiałow / Helsinki Tour!
46 minut temu