Bracia Figo Fagot - bilety

Bracia Figo Fagot

Polski zespół muzyczny Bracia Figo Fagot (w skrócie BFF) — powstał w 2010 roku w Warszawie, jego współtwórcami są Bartosz Walaszek i Piotr Połać, formacja prezentuje prześmiewczą wersję muzyki disco polo. Grupa uznawana jest za fenomen, początkowo istniała jedynie w telewizji, zmontowano ją na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt”, emitowany przez jeden z kanałów muzycznych. Alternatywna forma disco polo spodobała się odbiorcom i zespół zaczął funkcjonować w świecie realnym, przyciągając na koncerty wielkie rzesze fanów.

Koncerty Bracia Figo Fagot:

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Chcesz zobaczyć, jak zespół występuje na żywo? Kup bilety na Bracia Figo Fagot!

Zespół Bracia Figo Fagot to kontynuacja twórczości fikcyjnych, serialowych postaci. Teksty tworzą „Figo – Fabian Barłoś”, czyli Piotr Połać oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś”, czyli Bartosz Walaszek . Muzyka grana przez artystów mieści się co prawda w gatunku disco polo, jednak, jak twierdzą członkowie zespołu — jest to jej miejska odmiana (tzw. disco w rytmie polo). Od wiejskiego nurtu różni się m.in. „skomplikowanymi zabiegami muzycznymi, pociętą rytmiką i inną estetyką”. Artyści podkreślają, że swoją twórczość nie kierują do ludzi masowo gromadzących się w remizach i na wiejskich potańcówkach. Bracia Figo Fagot wykonują swoją muzykę na koncertach na żywo i nie odtwarzają jej z playbacku.

Bracia Figo Fagot — dyskografia

W maju 2012 roku wytwórnia S.P. Records wydała debiutancki krążek Braci Figo Fagot — „Na Bogatości”. Na płycie znajdują się kompozycje zaprezentowane w serialu „Kaliber 200 Volt”, ale w nowych aranżacjach, są także premierowe utwory. Singlem zapowiadającym całość była piosenka „Bożenka”, do której teledysk odtworzono na kanale YouTube ponad 11 milionów razy. Kolejnym albumem zespołu jest krążek „Eleganckie Chłopaki”, na którym gościnnie zaśpiewał także Czesław Mozil. Również ta płyta cieszyła się wielkim powodzeniem wśród odbiorców i przysporzyła grupie nowych, wiernych fanów.

Bilety na Bracia Figo Fagot to wielka gratka dla fanów. Zdobądź je!

Zespół Braci Figo Fagot powstał na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego na jednym z telewizyjnych kanałów muzycznych. Popularność ich postaci zaowocowała debiutancką płytą w 2012 roku. Album “Na Bogatości” zawierał zarówno przeboje z serialu, jak i najnowsze, premierowe kompozycje. Dziś zespół ma na koncie aż 3 płyty, które cieszą się nie mniejszą popularnością. Koncert Braci Figo Fagot to okazja do posłuchania na żywo takich przebojów, jak “Bożenka”, “Pisarz miłości” czy “Miłosne tango”.

The Dumplings Orkiestra - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
The Dumplings Orkiestra
2 minuty temu