Nocny Kochanek - bilety

Nocny Kochanek

Polski zespół heavymetalowy, powstał w Warszawie w 2012 roku. Prezentuje muzykę z gatunku power i heavy metal w lżejszej wersji, „z przymrużeniem oka”. Formację utworzyli muzycy grupy Night Mistress. Utwory zespołu można było usłyszeć na ścieżce dźwiękowej popularnej kreskówki „Kapitan Bomba”, w jednym z odcinków zespół Night Mistress zaprezentował się pod prześmiewczą nazwą „Nocny Kochanek ”i od tego występu można mówić o nowej formacji, obecnej w środowisku muzycznym.

Koncerty Nocny Kochanek:

Chcesz zobaczyć występ zespołu na żywo? Kup bilety na Nocny Kochanek!

Nocny Kochanek zdobywa coraz większą liczbę fanów, którzy cenią muzyków za specyficzne poczucie humoru, które jest obecne w każdym utworze. Autorami tekstów w większości są wokalista Krzysztof Sokołowski oraz gitarzysta Arkadiusz Majstrak. Inspiracją do artystów jest codzienne życie i prozaiczne, czasami śmieszne sytuacje, które można zaobserwować na każdym kroku: np. w autobusie (utwór „Dziewczyna z kebabem”), na siłowni (utwór „Siłacze”), czy podczas podróżowania (utwór „Tirowiec”).

Nocny Kochanek gra muzykę podobną w brzmieniach do stylu takich grup jak: Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath. W 2016 zespół pojawił się na scenie XXII Przystanku Woodstock, w pokojowej wiosce Kriszny. W 2017 muzycy Nocnego Kochanka wygrali eliminacje do XXIII Przystanku Woodstock i zaprezentowali się na dużej scenie, otwierając trzeci dzień występów. Podczas festiwalu Nocny Kochanek zaangażował się w promocję kampanii społecznej „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

W 2018 roku grupę nagrodzono czterema statuetkami podczas Gali Płyty Rocku Antyradia w kategoriach: Zespół Rocku, Płyta Rocku („Zdrajcy Metalu”), Przebój Rocku („Dżentelmeni Metalu”) oraz Wokalista Rocku (Krzysztof Sokołowski). Zespół zdobył także złotą płytę za album „Zdrajcy Metalu”.

Skład zespołu Nocny Kochanek:

  • Krzysztof Sokołowski – wokal
  • Arkadiusz Majstrak – gitara
  • Artur Pochwała – bas
  • Robert Kazanowski – gitara
  • Artur Żurek – perkusja

Bilety na Nocny Kochanek to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Klasyczny heavy metal i pełen humoru tekst inspirowany prawdziwymi zdarzeniami – to znaki charakterystyczne Nocnego Kochanka. Artysta bawi się językiem, posługuje się grami językowymi i pastiszem – wszystko po to, aby przedstawić nieco inny obraz polskiej rzeczywistości. Jego twórczość docenili słuchacze Antyradia – Nocny Kochanek zgarnął aż 4 statuetki podczas Gali Płyty Rocku 2018. Posłuchaj laureatów Zespołu, Płyty, Wokalisty i Przeboju Rocku – wybierz się na koncert Nocnego Kochanka!

OMD - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
OMD
minutę temu