Nocny Kochanek

Polski zespół heavymetalowy, powstał w Warszawie w 2012 roku. Prezentuje muzykę z gatunku power i heavy metal w lżejszej wersji, „z przymrużeniem oka”. Formację utworzyli muzycy grupy Night Mistress. Utwory zespołu można było usłyszeć na ścieżce dźwiękowej popularnej kreskówki „Kapitan Bomba”, w jednym z odcinków zespół Night Mistress zaprezentował się pod prześmiewczą nazwą „Nocny Kochanek ”i od tego występu można mówić o nowej formacji, obecnej w środowisku muzycznym.

Opis zespołu Nocny Kochanek

Chcesz zobaczyć występ zespołu na żywo? Kup bilety na Nocny Kochanek!

Nocny Kochanek zdobywa coraz większą liczbę fanów, którzy cenią muzyków za specyficzne poczucie humoru, które jest obecne w każdym utworze. Autorami tekstów w większości są wokalista Krzysztof Sokołowski oraz gitarzysta Arkadiusz Majstrak. Inspiracją do artystów jest codzienne życie i prozaiczne, czasami śmieszne sytuacje, które można zaobserwować na każdym kroku: np. w autobusie (utwór „Dziewczyna z kebabem”), na siłowni (utwór „Siłacze”), czy podczas podróżowania (utwór „Tirowiec”).

Nocny Kochanek gra muzykę podobną w brzmieniach do stylu takich grup jak: Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath. W 2016 zespół pojawił się na scenie XXII Przystanku Woodstock, w pokojowej wiosce Kriszny. W 2017 muzycy Nocnego Kochanka wygrali eliminacje do XXIII Przystanku Woodstock i zaprezentowali się na dużej scenie, otwierając trzeci dzień występów. Podczas festiwalu Nocny Kochanek zaangażował się w promocję kampanii społecznej „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

W 2018 roku grupę nagrodzono czterema statuetkami podczas Gali Płyty Rocku Antyradia w kategoriach: Zespół Rocku, Płyta Rocku („Zdrajcy Metalu”), Przebój Rocku („Dżentelmeni Metalu”) oraz Wokalista Rocku (Krzysztof Sokołowski). Zespół zdobył także złotą płytę za album „Zdrajcy Metalu”.

Skład zespołu Nocny Kochanek:
  • Krzysztof Sokołowski – wokal
  • Arkadiusz Majstrak – gitara
  • Artur Pochwała – bas
  • Robert Kazanowski – gitara
  • Artur Żurek – perkusja
Bilety na Nocny Kochanek to gratka dla fanów. Zdobądź je!
Ania Dąbrowska - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Ania Dąbrowska
23 minuty temu